ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 26,33
EUR 30,50
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. У затримці митного оформлення перебувають більше ніж 150 вантажівок

У затримці митного оформлення перебувають більше ніж 150 вантажівок

343

Фото: UAZMI

Протягом 1–3 вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов'язаних із контролем митної вартості товарів.

Про це повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

"Впродовж цього періоду на митних постах Галицької та Київської митниць у затримці митного оформлення перебувають більше 150 вантажних автомобілів із товарами та сировиною, необхідними для виконання виробничих цілей бізнесу", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що такі затримки пов'язані із контролем митної вартості товарів та перевіркою відомостей щодо митної вартості заявлених товарів на рівні профільного департаменту центрального апарату Державної митної служби України.

"У процесі контролю митної вартості після подання декларантом повного пакета документів, що підтверджують митну вартість — посадові особи регіональних митниць безпідставно вимагають надання додаткових документів щодо роялті, трансфертного ціноутворення тощо для перевірки митної вартості. У подальшому такий пакет документів скеровується до профільного підрозділу Державної митної служби для подальшої перевірки. Однак жодних рішень щодо визнання митної вартості чи її коригування не приймається впродовж більше як 2 діб у зв'язку із відсутністю у посадових осіб регіональної митниці інформації щодо результатів перевірок документів посадовцями центрального апарату", — підкреслили в ЄБА.

За таких обставин, станом на 4 вересня вантажі й досі перебувають у зоні митного контролю відповідних митних постів, що  створює перешкоди для подальшої виробничої діяльності підприємств.

"Крім того, такі обставини суперечать принципам та строкам митного оформлення, визначеним статтею 255 Митного кодексу України", — наголосили в Асоціації.

Європейська Бізнес Асоціація звернулась до т. в. о. голови Держмитслужби Андрія Павловського із закликом врегулювати цю ситуацію, аби прозорі компанії мали можливість і надалі працювати.

Нагадаємо, у Федерації роботодавців України заявили, що нова хвиля коронавірусу може "вбити" малий та середній бізнес. За оцінками експертів, від березня найбільших втрат зазнають сфера послуг, готельно-ресторанний та туристичний бізнес.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро