ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Китайські інвестори "Мотор Січі" оцінили свої збитки в $3,5 млрд

Китайські інвестори "Мотор Січі" оцінили свої збитки в $3,5 млрд

761

Фото: glavcom.ua

Угода про заохочення і взаємний захист інвестицій було укладено між Україною та КНР у 1992 р.

4 вересня китайські інвестори з компанії Skyrizon направили українському уряду повідомлення про намір почати міжнародний арбітраж проти держави Україна. На цей час відповідна претензія вже подана до Мін'юсту, як повідомив представник Skyrizon.

Про це повідомляє УНІАН.

У документі, який в юридичній практиці називається Notice of Investment Dispute, китайські інвестори "Мотор Січ" заявляють про порушення Україною її міжнародних зобов'язань, закріплених в Угоді між Урядом України та Урядом КНР про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Як відомо, китайські інвестори з Skyrizon у 2016 р. придбали 56% акцій українського підприємства авіаційного моторобудування ПАТ "Мотор Січ" (Запоріжжя). Однак до теперішнього часу вони не можуть управляти своїм активом, оскільки на акції судом накладено арешт з ініціативи СБУ, а АМКУ під формальними приводами затягує видачу дозволу на концентрацію. Більш того, протягом 3-х років систематично порушуються права всіх акціонерів підприємства - не скликаються загальні збори, не виплачуються дивіденди, акціонери не мають змоги впливати на дії менеджменту. У судах різних інстанцій зараз йдуть розгляди за позовами акціонерів "Мотор Січі" з вимогою зняти арешт, але судді послідовно відмовляють в клопотаннях про виклик до суду представників української влади  СБУ, АМКУ, ОП, КМУ та ін.

Тим часом показники фінансово-господарської діяльності "Мотор Січ" погіршуються, підприємство втрачає ринки, а його продукція стає неконкурентоспроможною у порівнянні з двигунами іноземного виробництва, що ставить під питання саме існування підприємства в майбутньому.

Читайте також: Нам абсолютно не потрібні жодні посередники — віце-прем'єр про "Мотор Січ" і Ярославського

Угода про заохочення і взаємний захист інвестицій було укладено між Україною та КНР у 1992 р. Відповідно до неї сторони домовилися не допускати експропріації інвестицій і рівноправно ставитися до іноземних інвесторів. У цьому контексті китайські інвестори ПАТ "Мотор Січ" вважають, що фактом недопуску їх на підприємство держава Україна фактично експропріювала їхній актив.

Збиток від ситуації, що склалася, яка негативно позначається на взаєминах Skyrizon і її афілійованих структур з банками і біржових котируваннях, китайські інвестори оцінюють в більш ніж $3,5 млрд.

Згідно з наявною інформацією про зміст Notice of Investment Dispute представники Skyrizon закликають державу Україна негайно почати з ними переговори та припинити незаконну діяльність органів української влади стосовно ПАТ "Мотор Січ" і його акціонерів. Якщо ж держава Україна не зможе оперативно відреагувати та почати переговори або іншим чином виконати свої міжнародні зобов'язання, китайські інвестори скористаються своїм правом почати арбітражне провадження.

Як повідомляли "Українські Реалії", Олександр Ярославський заявив, що прокуратура наклала додатковий арешт на акції "Мотор Січ" після того, як китайські інвестори разом із DCH оголосили про спільну заявку до АМКУ про купівлю акцій, та поскаржився на тиск.

4 серпня представники групи DCH Олександра Ярославського досягли домовленості з китайськими інвесторами, що представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро