ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Україна та Угорщина планують співпрацювати у геотермальній енергетиці

Україна та Угорщина планують співпрацювати у геотермальній енергетиці

375

Фото: Unsplash

Відбулась тристороння зустріч за участі представників України та Угорщини, на якій було підписано меморандум про взаєморозуміння та співпрацю в галузі геотермальної енергетики.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

Зокрема, Т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, його заступник Юрій Шафаренко, директор представництва Державної інноваційної фінансово-кредитної установи у місті Львів (ДІФКУ) Андрій Борис та директор угорської компанії "Тріосан Холдінг" Олександр Кунців обговорили перспективи розвитку геотермальної енергетики в Україні. Під час зустрічі сторони приділили особливу увагу законодавчому підґрунтю для реалізації проектів у геотермальній енергетиці в західному регіоні України, який є перспективним на думку фахівців Національного енергетичного агентства Ісландії. 

"Попри прогрес у впровадженні "зелених" проектів за останні кілька років, питання розвитку геотермальної енергетики потребує належної уваги. Тому для нас цінним є досвід та інвестиції країн ЄС, у т.ч. Угорщини у цій сфері", — заявив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

У прес-службі звернули увагу на той факт, що згідно з чинним законодавством України, інвестори, які планують працювати у цій сфері, зможуть реалізувати "чисту" енергію або за "зеленим" тарифом до 2030 року, або за ціною, визначеною на "зелених" аукціонах строком на 20 років.

За підсумками зустрічі укладено тристоронній меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Держенергоефективності, ДІФКУ та угорською компанією "Тріосан Холдінг".

Відповідно до цього меморандуму сторони будуть співпрацювати та обмінюватися інформацією щодо впровадження інноваційних підходів виробництва електричної та теплової енергії з геотермальних джерел. Також планується співпраця надалі щодо аналізу та удосконалення законодавства, сторони сприятимуть покращенню інвестиційної привабливості цього сектору та розробці спільних проектів.

Як повідомляли "Українські Реалії", раніше Нацкомісія з тарифів затвердила знижені "зелені" тарифи

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро