ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. TikTok виграв спір за український домен

TikTok виграв спір за український домен

1427

Фото: uaspectr.com

Китайська ByteDance, якій належить популярний сервіс TikTok, виграла спір з українцем за домен tiktok.com.ua.

Про це свідчать дані Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO), передають НВ та AIN.ua.

Так, 4 червня 2020 року організація отримала скаргу від ByteDance щодо доменного імені tiktok.com.ua, який було зареєстровано на фізичну особу Олексія Дубініна. Зазначається, що він використовував домен, щоб "видати себе за позивача, скопіювавши товарний знак позивача TikTok і вживаючи логотип у вигляді музичної ноти на веб-сайті оспорюваного доменного імені". Також його підозрюють в тому, що він продавав рекламу — TikTok Ads.

В українських реєстрах на підприємця з ідентичним ім'ям зареєстровано компанію "ЦПК Онлайн", яка спеціалізується на організації виставок, торгівлі, зокрема онлайн.

За даними сервісів перевірки Whois, домен було створено 17 травня 2019 року і зареєстровано у хостинг-провайдера "Хостинг "Україна". На момент прийняття рішення воно направляло на веб-сайт, що пропонує пошукову оптимізацію (SEO) та аналогічні послуги. Наразі вебсайт не працює.

Читайте також: Китай заборонив експорт ІІ-технологій. Це може зірвати продаж TikTok в США

У WIPO вважають, що права на торговельну марку TikTok належать заявнику, і що останній вклав чималі кошти в просування цієї ТМ, зокрема в інтернеті. Наголошується, що ця ТМ відома у всьому світі і була відома до реєстрації домену в українській зоні. А оскільки доменне ім'я ідентично ТМ, то китайська компанія заявила, що у Дубініна не було прав реєструвати такий домен. Своєю чергою відповідач не відреагував на звернення WIPO.

Організація вирішила, що оспорюваний домен слід передати власнику ТМ TikTok. В українському реєстрі судових рішень немає позову або рішення, яке б заперечував права Дубініна на цей домен.

За даними "Хостмастер", з 19 грудня 2019 року в українському публічному домені com.ua діє процедура досудового врегулювання доменних спорів на основі UDRP (єдиної політики врегулювання доменних спорів). За цією процедурою суперечки з приводу доменів розглядають арбітри WIPO (серед яких є громадяни України) в Центрі арбітражу та посередництва (WIPO Arbitration and Mediation Center). Цей процес ніяк не заважає перенесенню справи до суду (в цьому випадку розгляд в WIPO припиняється). Ця процедура є обов'язковою для багатьох доменів верхнього рівня (.com, .org, .net).

Всього за 2020 рік в Україні відбулося 16 суперечок за доменні імена, зокрема electrolux.com.ua, legotoys.com.ua, crocs.com.ua. 2019 року зафіксовано три спори за домени fumari.com.ua, oppo.ua і facebook.com.ua.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро