ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,26
EUR 34,37
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Україна за останні шість років скоротила торгівлю з Росією на 80 %

Україна за останні шість років скоротила торгівлю з Росією на 80 %

224

Фото: slovoidilo.ua

Товарообіг між Україною та Росією за останні шість років впав на 80 %. Водночас імпорт російських енергоносіїв в Україну за поточний рік впав на 40 %.

Про це повідомила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД) та член редакційної колегії VoxUkraine Вероніка Мовчан в ефірі телеканалу "Україна 24", передають "Українські Реалії". 

"Ми продовжуємо активно відмовлятися від російських товарів. Якщо порівнювати з 2013–2014 роками, торгівля з Росією скоротилася на понад 80 відсотків", — сказала експерт. Вона зауважила, що Росія втратила роль лідера в торгівлі з Україною, а торік цю позицію зайняв Китай. Водночас, за словами Мовчан, найбільшим торговельним партнером України залишається Європейський союз.

Разом з тим Росія досі продовжує постачати в Україну електроенергію, вугілля. "Але цього року в нас відбулося дуже різке скорочення імпорту [енергоносіїв] з Росії майже на 40 %. Я думаю, що на це вплинуло, в першу чергу, ціни на енергоресурси і їх обсяги, які були потрібні на період локдауну", — зазначила експерт.

Як повідомляли "Українські Реалії", 17 серпня 2020 року Кабмін припинив дію угоди з урядом Росії про взаємне заснування торгових представництв.

За даними Держстату, у першому півріччі 2020 року частка Китаю у зовнішньоторговельному обігу України зросла до 12,5 % у порівнянні з 10,9 % у першому кварталі 2019 року. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро