ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Україна за останні шість років скоротила торгівлю з Росією на 80 %

Україна за останні шість років скоротила торгівлю з Росією на 80 %

916

Фото: slovoidilo.ua

Товарообіг між Україною та Росією за останні шість років впав на 80 %. Водночас імпорт російських енергоносіїв в Україну за поточний рік впав на 40 %.

Про це повідомила директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД) та член редакційної колегії VoxUkraine Вероніка Мовчан в ефірі телеканалу "Україна 24", передають "Українські Реалії". 

"Ми продовжуємо активно відмовлятися від російських товарів. Якщо порівнювати з 2013–2014 роками, торгівля з Росією скоротилася на понад 80 відсотків", — сказала експерт. Вона зауважила, що Росія втратила роль лідера в торгівлі з Україною, а торік цю позицію зайняв Китай. Водночас, за словами Мовчан, найбільшим торговельним партнером України залишається Європейський союз.

Разом з тим Росія досі продовжує постачати в Україну електроенергію, вугілля. "Але цього року в нас відбулося дуже різке скорочення імпорту [енергоносіїв] з Росії майже на 40 %. Я думаю, що на це вплинуло, в першу чергу, ціни на енергоресурси і їх обсяги, які були потрібні на період локдауну", — зазначила експерт.

Як повідомляли "Українські Реалії", 17 серпня 2020 року Кабмін припинив дію угоди з урядом Росії про взаємне заснування торгових представництв.

За даними Держстату, у першому півріччі 2020 року частка Китаю у зовнішньоторговельному обігу України зросла до 12,5 % у порівнянні з 10,9 % у першому кварталі 2019 року. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро