ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,16
EUR 34,25
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Верховний Суд зупинив стягнення з ПриватБанку $350 млн на користь Суркісів

Верховний Суд зупинив стягнення з ПриватБанку $350 млн на користь Суркісів

332

Фото: oligarh.media

Верховний Суд України (ВСУ) зупинив виконання ухвали судді Сергія Вовка з Печерського райсуду Києва щодо стягнення з державного ПриватБанку майже 10 млрд грн ($350 млн) на користі братів Суркісів та відкрив касаційне провадження у справі за поданням Кабінету міністрів.

Відповідне рішення суд ухвалив 8 вересня, повідомляє прес-служба ВСУ.

"Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду відкрив касаційне провадження у справі братів Суркісів проти ПриватБанку за касаційною скаргою уряду на ухвали Печерського райсуду міста Києва від 9 лютого 2017 року, Апеляційного суду міста Києва від 20 квітня 2017 року та постанову Київського апеляційного суду від 10 червня 2020 року", — повідомили у прес-службі суду.

Одночасно колегія суддів задовольнила клопотання ПриватБанку та зупинила виконання ухвали Печерського райсуду Києва від 9 лютого 2017 року до закінчення касаційного провадження у справі.

"Задовольняючи клопотання, Верховний Суд врахував, що ухвалою Печерського районного суду Києва від 2 вересня 2020 року визначено порядок виконання ухвали Печерського районного суду міста Києва від 9 лютого 2017 року у справі № 757/7499/17-ц, зокрема, шляхом стягнення з АТ КБ "ПРИВАТБАНК" грошових коштів у сумі 347 млн доларів США", — повідомили в суді. При цьому наголошується, що Верховний Суд "не здійснює оцінку обґрунтованості поданої касаційної скарги, а лише встановлює існування загроз забезпеченню балансу інтересів сторін".

Як повідомляли "Українські Реалії",  2 вересня Печерський райсуд Києва вирішив стягнути з державного ПриватБанку 350 млн доларів на користь компаній братів Суркісів. Суд також санкціонував примусове списання коштів та/або арешт майна ПриватБанку, якщо він відмовиться виплачувати Суркісам вказану суму. 

У ПриватБанку також заявили, що через програш Суркісам будуть змушені скоротити виплати до держбюджету.

7 вересня Міністерство юстиції зареєструвало у парламенті законопроект, який заблокує примусове стягнення з ПриватБанку 350 млн доларів на користь компаній Суркісів.

Мін'юст подав апеляційну скаргу на постанову Печерського райсуду щодо стягнення коштів з ПриватБанку.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро