ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Верховний Суд зупинив стягнення з ПриватБанку $350 млн на користь Суркісів

Верховний Суд зупинив стягнення з ПриватБанку $350 млн на користь Суркісів

1406

Фото: oligarh.media

Верховний Суд України (ВСУ) зупинив виконання ухвали судді Сергія Вовка з Печерського райсуду Києва щодо стягнення з державного ПриватБанку майже 10 млрд грн ($350 млн) на користі братів Суркісів та відкрив касаційне провадження у справі за поданням Кабінету міністрів.

Відповідне рішення суд ухвалив 8 вересня, повідомляє прес-служба ВСУ.

"Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду відкрив касаційне провадження у справі братів Суркісів проти ПриватБанку за касаційною скаргою уряду на ухвали Печерського райсуду міста Києва від 9 лютого 2017 року, Апеляційного суду міста Києва від 20 квітня 2017 року та постанову Київського апеляційного суду від 10 червня 2020 року", — повідомили у прес-службі суду.

Одночасно колегія суддів задовольнила клопотання ПриватБанку та зупинила виконання ухвали Печерського райсуду Києва від 9 лютого 2017 року до закінчення касаційного провадження у справі.

"Задовольняючи клопотання, Верховний Суд врахував, що ухвалою Печерського районного суду Києва від 2 вересня 2020 року визначено порядок виконання ухвали Печерського районного суду міста Києва від 9 лютого 2017 року у справі № 757/7499/17-ц, зокрема, шляхом стягнення з АТ КБ "ПРИВАТБАНК" грошових коштів у сумі 347 млн доларів США", — повідомили в суді. При цьому наголошується, що Верховний Суд "не здійснює оцінку обґрунтованості поданої касаційної скарги, а лише встановлює існування загроз забезпеченню балансу інтересів сторін".

Як повідомляли "Українські Реалії",  2 вересня Печерський райсуд Києва вирішив стягнути з державного ПриватБанку 350 млн доларів на користь компаній братів Суркісів. Суд також санкціонував примусове списання коштів та/або арешт майна ПриватБанку, якщо він відмовиться виплачувати Суркісам вказану суму. 

У ПриватБанку також заявили, що через програш Суркісам будуть змушені скоротити виплати до держбюджету.

7 вересня Міністерство юстиції зареєструвало у парламенті законопроект, який заблокує примусове стягнення з ПриватБанку 350 млн доларів на користь компаній Суркісів.

Мін'юст подав апеляційну скаргу на постанову Печерського райсуду щодо стягнення коштів з ПриватБанку.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро