ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. ЄС готовий виділити Україні 16 млрд євро для виробництва "зеленого" водню

ЄС готовий виділити Україні 16 млрд євро для виробництва "зеленого" водню

1490

Фото: hansanglab.com

Європейський Союз готовий виділити Україні 16,6 млрд євро на будівництво вітрових і сонячних станцій, а також виробництво "зеленого" водню.

Про це повідомив директор Innovation DTEK Емануеле Вольпе в інтерв'ю агентству ExPro.

"Відповідно до Green Hydrogen Recovery Report, Євросоюз готовий виділяти фінансування на будівництво сонячних і вітрових станцій в Україні, потужність яких буде цілеспрямовано використана для виробництва зеленого водню", — сказав Вольпе. За його словами, зокрема, на будівництво ВЕС, планується виділити 13,3 млрд євро, СЕС — 3,3 млрд євро. 

Читайте також: "Це шанс для України": Євросоюз готує "водневу революцію" в енергетиці

Проте, як зазначив експерт, перші поставки водню з України до ЄС очікуються не раніше 2025 року. "Це будуть перші поставки як пілотні проекти, не одразу 8 ГВт потужностей електролізерів", — сказав директор Innovation DTEK.

Відповідно до Green Hydrogen Recovery Report, ЄС до 2030 року необхідно інвестувати в Україну 20,1 млрд євро для реалізації будівництва електролізерів потужністю 10 ГВт, з яких 3,5 млрд євро для самих електролізерів, 13,3 млрд євро — для ВЕС і 3,3 млрд євро  для СЕС.

Також Євросоюз планує інвестувати 71,4 млрд євро у північну Африку для будівництва електролізних станцій потужністю 30 ГВт.

Такі обсяги інвестицій у зазначені регіони забезпечать імпорт додаткових 3 млн тонн водню до ЄС щорічно.

Нагадаємо, 6 серпня президент Володимир Зеленський обговорив з інвесторами проект будівництва водневого заводу. Його планують запустити до кінця 2021 року.

20 серпня компанія "Н2" підписала меморандуми з Укргідроенерго та Енергоатомом про співробітництво в будівництві заводу електролізного виробництва водню та обчислювального дата-центру. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро