ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,16
EUR 34,25
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. ЄС готовий виділити Україні 16 млрд євро для виробництва "зеленого" водню

ЄС готовий виділити Україні 16 млрд євро для виробництва "зеленого" водню

355

Фото: hansanglab.com

Європейський Союз готовий виділити Україні 16,6 млрд євро на будівництво вітрових і сонячних станцій, а також виробництво "зеленого" водню.

Про це повідомив директор Innovation DTEK Емануеле Вольпе в інтерв'ю агентству ExPro.

"Відповідно до Green Hydrogen Recovery Report, Євросоюз готовий виділяти фінансування на будівництво сонячних і вітрових станцій в Україні, потужність яких буде цілеспрямовано використана для виробництва зеленого водню", — сказав Вольпе. За його словами, зокрема, на будівництво ВЕС, планується виділити 13,3 млрд євро, СЕС — 3,3 млрд євро. 

Читайте також: "Це шанс для України": Євросоюз готує "водневу революцію" в енергетиці

Проте, як зазначив експерт, перші поставки водню з України до ЄС очікуються не раніше 2025 року. "Це будуть перші поставки як пілотні проекти, не одразу 8 ГВт потужностей електролізерів", — сказав директор Innovation DTEK.

Відповідно до Green Hydrogen Recovery Report, ЄС до 2030 року необхідно інвестувати в Україну 20,1 млрд євро для реалізації будівництва електролізерів потужністю 10 ГВт, з яких 3,5 млрд євро для самих електролізерів, 13,3 млрд євро — для ВЕС і 3,3 млрд євро  для СЕС.

Також Євросоюз планує інвестувати 71,4 млрд євро у північну Африку для будівництва електролізних станцій потужністю 30 ГВт.

Такі обсяги інвестицій у зазначені регіони забезпечать імпорт додаткових 3 млн тонн водню до ЄС щорічно.

Нагадаємо, 6 серпня президент Володимир Зеленський обговорив з інвесторами проект будівництва водневого заводу. Його планують запустити до кінця 2021 року.

20 серпня компанія "Н2" підписала меморандуми з Укргідроенерго та Енергоатомом про співробітництво в будівництві заводу електролізного виробництва водню та обчислювального дата-центру. 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро