ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Економіка
  4. /
  5. Головний митник пояснив затримку вантажів на кордоні

Головний митник пояснив затримку вантажів на кордоні

1364

Фото: akchabar.kg

Затримка вантажів на українських митних пунктах часто зумовлена не ручним втручанням митників, а роботою автоматизованої системи.

Про це заявив в. о. голови Держмитслужби Андрій Павловський на нараді із представниками Американської торгової палати та Європейської Бізнес Асоціації, передає прес-служба відомства.

"Зараз ми спостерігаємо затримку вантажів на деяких митних пунктах. Але хочу зазначити, що жодного саботажу з боку митних органів не відбувається — йде робочий процес суто у правовому полі. Дійсно, тривалість митного оформлення може коливатися. Втім, це залежить від самого суб’єкта оформлення. Якщо до документів, змісту вантажу та його задекларованої вартості питань немає, то оформлення відбувається у найкоротші терміни. На сьогодні порушень законного періоду контролю (до 10 діб) на митницях ми не спостерігаємо", — сказав Павловський.

Він зазначив, що українська митниця впроваджує європейську практику — мінімізує людське втручання. Так, під час оцінки вартості вантажу використовується автоматизована система аналізу та управління ризиками (АСАУР). "І якщо АСАУР виявляє занижену вартість, то автоматично зупиняє оформлення до повного з’ясування деталей та перевірки документів. Ця система перевіряє вантажі підприємств вибірково і працює абсолютно незаангажовано", — заявив Павловський.

За його словами, компаніям, які не мають історії порушень, система надає статус "надійного суб'єкта". "Це маркер того, що клієнт впродовж певного часу відповідає критеріям прозорості. І тоді його оформлення проходить максимально швидко. На нараді з Асоціаціями підприємців я акцентував: ми сприяємо бізнесу, який веде прозору діяльність і сплачує усі законні платежі до бюджету. Український чи будь-який інший бізнес, що дотримується всіх правил при оформленні вантажу, не має проблем на митниці", — наголосив очільник Держмитслужби.

Як повідомляли "Українські Реалії", протягом 1–3 вересня 2020 року від бізнесу почали надходити скарги на затримки митного оформлення вантажів, пов'язаних із контролем митної вартості товарів.

Станом на 9 вересня на Галицькій та Київській митницях залишаються заблокованими майже 150 фур, що вже призвело до перебоїв із виробництвом у 20 компаніях.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро