ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Юридична "няня" для інвесторів: в Україні впровадять науково-правову експертизу підприємств і проектів

Юридична "няня" для інвесторів: в Україні впровадять науково-правову експертизу підприємств і проектів

1070

Фото: з відкритих джерел

Онлайн-сервіс з перевірки контрагентів YouControl планує впровадити науково-правову експертизу компаній та проектів, що реалізуються в Україні.

Про це у коментарі "Українським Реаліям" повідомив заступник директора з правових питань компанії YouControl, адвокат Данило Глоба.

За його словами, така експертиза дозволяє потенційним  інвесторам перевірити історію і діяльність тієї чи іншої юридичної особи чи ФОП, а також підстрахувати себе у разі судових спорів. "Така експертиза може бути використана в суді, в тому числі як доказ. Це така ж експертиза, яку робить заклад судової експертизи при Мін'юсті. Це більш детальний висновок, який має більшу юридичну вагу, ніж звичайна експертиза", — розповів Глоба.

Відповідну експертизу проводить профільний науковець спільно з юристами YouControl, які готують висновок з того чи іншого суб’єкта підприємницької діяльності. Залежно від складності проекту, підготовка такого висновку може займати кілька днів.

Також YouControl планує впровадити послугу під назвою "карта клієнта", яка надає ширше уявлення про потенційного партнера у порівнянні з експертизою. "Це розширене досьє, коли немає конкретної мети перевірити певний напрямок діяльності клієнта. Тобто в рамках такого консалтингу ми перевіряємо все, виходячи з історії суб’єкта підприємницької діяльності, підписаних ним угод… Це розширений  опис  всіх клієнтських обставин. Зокрема, яка в нього судова практика, на що вона може вплинути, який податковий статус клієнта, коли були чи будуть перевірки та їх результати. Також перевіряється місце реєстрації. Наприклад, у квартирі може бути зареєстроване промислове підприємство з виробництва труб", — пояснив адвокат.

Він зазначив, що така послуга цікава, зокрема, іноземним інвесторам, які хочуть перевірити своїх потенційних партнерів в Україні.

Крім того, YouControl хоче впровадити вужчу опцію — профайлінг клієнта. Йдеться про перевірку ФОП чи компаній на кшталт  фінансового моніторингу банків, ломбардів, фінансових закладів. Зокрема, аналізуються кінцеві бенефіціари  та партнери компанії, її податкова історія, можливі фіктивні угоди тощо, оцінюються всі можливі ризики співробітництва з нею. "Створюється ризик-профіль клієнта з точки зору його потенційних ризиків. Це таке своєрідне досьє, яке постійно актуалізується по кожному окремому клієнту", — розповів Глоба.

За його словами, такий моніторинг набуває в Україні ще більшої ваги у зв’язку з посиленням відповідальності та розширенням кола суб’єктів підприємницької діяльності.

Усі ці послуги компанія YouControl планує впровадити восени цього року.

Нагадаємо,  10 серпня Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) оприлюднила список з 17 інвестиційних проектів з ознаками фіктивності.

За даними YouControl, до цього списку увійшли дві українські та дві російські юрособи. Решта компаній "прописані" в офшорних зонах: Сейшели, Віргінські острови, Сент-Вінсент і Гренадин.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро