ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 27,93
EUR 33,28
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Олег Кожевніков: Завдяки SMM я об’їздив пів Європи

Олег Кожевніков: Завдяки SMM я об’їздив пів Європи

647

Фото: facebook.com/HelgiSMM/

Олег Кожевніков займається улюбленою справою більше ніж 5 років

Вибираючи фах, дуже важливо чесно прислухатися до своїх бажань і корегувати життєвий план, незважаючи на отриману освіту або очікування близьких. Саме так вважає SMM-фахівець Олег Кожевніков. У сфері SMM він почав працювати на найнижчій посаді, а нині подорожує світом і працює за власним графіком.

Починав з нуля

Олег Кожевніков займається улюбленою справою більше ніж 5 років. Після закінчення ВУЗу зрозумів, що отримав диплом не за тією справою, якою хотів би займатися. Саме тоді він пішов на курси журналістики, щоб навчитися писати.

"З часом мене запросили працювати до однієї компанії. У відділі маркетингу я займався рутинними завданнями, які ніхто не хотів виконувати. За це я отримував 120 доларів на місяць. За рік роботи в цій компанії я "доріс" до керівника відділу і пішов працювати в інший проект. Там зарплата була більшою, до того ж у доларі", — розповідає герой нашого матеріалу.

Пошуки проектів на фрілансі, за словами Олега, відбувалися за стандартними схемами: надсилання резюме до компаній які шукаюсь SMM- фахівця, чи того, хто зможе привести трафік до їх ресурсів.

"Як шукав проекти? Розсилав резюме, ходив на співбесіди. У грудні я остаточно пішов з офісу і полетів до Таїланду — сім місяців прожив там. Зараз працюю на фрілансі в Україні. Паралельно хочу покращити знання англійської. Також планую помандрувати Україною та ЄС", — додав Олег.

Головне — розрахувати сили

"SMM-фахівець може вести одночасно до 5 проєктів, так, щоб був час на кожен з них. Спочатку, коли ви початківець, це не складні задачі, невеликі бюджети, але й грошей ви за це візьмете небагато. Потім ви отримуєте експертизу, вдосконалюєте свої уміння, та починаєте братися за більш складні проекти, та брати за це більше грошей", — розповідає Олег Кожевніков.

Світ відкриває кордони. Робота у сфері інтернет-просування дала Олегу можливість побувати за кордоном — з "домашнього" парубка він перетворився на мандрівника.

"Мандрувати я почав 2 роки тому. До того заробляв небагато, тож про подорожі не було мови. Вже був приблизно в 10 країнах ЄС: Португалія, Німеччина, Франція, Болгарія, Швеція, Естонія, Литва. Також був у Грузії, Таджикистані, Таїланді та Камбоджі. Дуже сподобалося в Австрії, Відень вразив своєю красою. А ще Лісабон — це місто, в яке неможливо не закохатися,  — розповідає фахівець з SMM. 

Порада для початківців

За словами Олега, найважливіше — точно визначити свою нішу, а вже потім накопичувати знання в обраній галузі.

"SMM — це комплексна сфера, створення контенту та просування. Якщо ви хочете досягти успіху — поспілкуйтесь з тими, хто вже в ній працює і оберіть напрямок, в якому працюватимете. Можна закінчити курси або навчатися за безкоштовними відео та читаючи статті досвідчених фахівців та просто спілкуючись у профільних комьюніті. Важливо отримати базу знань, а потім нарощувати знання, вирішуючи питання, що виникають під час роботи в кожній галузі, де потрібне просування. Звісно, є своя специфіка, але якщо ти хороший фахівець, то швидко зорієнтуєшся в незнайомій ніші, будь то e-com, SAAS чи application. Класно, коли працює команда і кожен відповідає за свою частину. Якщо маєте хорошу базу знань, то будь-яка сфера буде для вас відкрита", —  резюмував Олег.

Фото: Janis Miskus kasatka.pics

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро