ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. У Земельному союзі України розповіли, які є невирішені проблеми з відкриттям ринку землі

У Земельному союзі України розповіли, які є невирішені проблеми з відкриттям ринку землі

1229

Фото: dw.com

Ринок землі відкриється з 1 липня 2021 року.

Народний депутат і член комітету ВР з питань аграрної політики Вадим Івченко вважає, що з відкриттям ринку землі в Україну не потягнуться очікувані великі інвестиції, а великі агрокорпорації зможуть диктувати державі свої умови.

Видання "Українські реалії" звернулося до члена ради асоціації "Земельний союз України" Сергія Біленко з питаннями: "Чи згоден він з такою думкою? Які в даний момент є невирішені проблеми з відкриттям ринку землі?"

За його словами, це дуже спрощений підхід. По-перше, не скрізь строк оренди землі становить понад 10 років. Є і договір оренди з меншим строком.

"Є багато договорів, строк оренди яких добігає кінця. Конкуренція між покупцями земельних ділянок все одно буде. Звичайно, ринок сільськогосподарських земель буде налаштовуватися довго. Все нове йде важко. Але нічого поганого в цьому немає. Розбалансування аграрної галузі - не найкраща річ для економіки. Зняття мораторію створить для всіх існуючих аграріїв стресову ситуацію. І існуюча оренда дає хоч якусь подушку безпеки", - розповів Біленко.

Крім того, як наголошує член ради асоціації "Земельний союз України", що не слід забувати, що зараз існує і ринок прав оренди землі.

Читайте також: Як можна залучити стартовий капітал: думка експерта

"Досить давно продаються корпоративні права на підприємства, що мають укладені договори оренди. Ціна на такі корпоративні права формується виходячи з того, скільки землі знаходиться в оренді (зараз це в середньому 1 - 1,5 тис. доларів/Га). Так що інвестор цілком може купити таке підприємство, а потім поступово викуповувати земельні ділянки", -  додав експерт.

На думку Сергія Біленка, слід також пам'ятати, що відкриття ринку сільськогосподарських земель - це не тільки можливість купити і продати.

"Не менш важливим є і те, що в результаті в аграрному секторі з'являється ліквідний об'єкт застави, під який можна отримати кредити для розвитку сільськогосподарського виробника. Саме відсутність ліквідної застави - одна з головних причин сьогоднішнього дефіциту кредитних ресурсів",  -  зауважив експерт.

Через три місяці в Україні з'явиться новий вид нерухомості, яку зможуть купувати і продавати фізичні особи, – земля сільськогосподарського призначення. Ринок землі відкриється з 1 липня 2021 року. Як і будь-яка нерухомість, сільськогосподарська земля може купуватися не тільки для життя і роботи на ній. Вона також може розглядатися як об'єкт інвестицій.

 Нагадаємо, за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань спільно зі співробітниками Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції повідомлено про підозру колишньому керівнику Головного управління Держгеокадастру в Київській області та її заступниці у зловживанні службовим становищем  та поліціянтові одного з відділів поліції Хмельницької області — у шахрайстві.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро