ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Окупанти побудують установку для опріснення морської води в Ялті: що це означає для України

Окупанти побудують установку для опріснення морської води в Ялті: що це означає для України

1393

Фото: pravda.com.ua

"Водний геноцид" в Криму - улюблена тема російської пропаганди

Загарбники Криму мають намір в районі Ялти за 3 млрд рублів побудувати установку для опріснення морської води. При цьому шанси окупантів вирішити водну проблему Криму експерти оцінюють як мізерні. А загрозу вторгнення на материкову Україну - як цілком реалістичні. Про це "Українським реаліям" розповів директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко.

За словами експерта, "водний геноцид" в Криму - улюблена тема російської пропаганди.

"Москва послідовно доводить, в тому числі і на дипломатичних майданчиках, що Україна нібито здійснює певні протиправні дії, закривши поставки дніпровської води через Північно-Кримський канал, що від цього страждають звичайні люди. Позиція України однозначна - Росія визнала окупацію і відповідно до Женевських конвенцій несе повну відповідальність за гуманітарну ситуацію на півострові. І Україна не повинна поставляти агресору ресурси", - зазначає Валерій Кравченко.

Читайте також: Росія запровадила санкції проти 41 українського політика. Реакція України

За його словами, з огляду на те, що РФ має потребу в водних ресурсах, перш за все, для потреб своєї армії, дислокованої на півострові (а кількість військовослужбовців РФ з кожним роком збільшується - Москва мілітаризує Крим), об'єктів промисловості (наприклад, кримського "Титану"), і тільки в третю чергу - населення, Україна може ігнорувати будь-які подібні закиди від агресора. При цьому, підкреслює експерт, об'єктивно очевидна ситуація екологічного лиха в Криму - критично міліють річки і водосховища.

"Чи здатна РФ використовувати" водний прецедент" для виправдання військової інтервенції в Херсонську область? Безумовно, - впевнений Валерій Кравченко. - Так само як і блокувати судноплавство в акваторії, вчинити провокацію під час навчань НАТО "Сі Бриз 2021", або здійснити десантну операцію на о.Зміїний або узбережжі континентальної України. Все можливо для Кремля - ??довгострокова мета перетворення України в сіру зону, країну, якої не сталося, для Москви залишається пріоритетною. Важливо лише напрямок удару, час і casus belli".

Нагадаємо, в березні 2014 року ЄС ввів санкції проти Росії у зв'язку з анексією Криму та порушенням територіальної цілісності України. Після цього санкції неодноразово продовжували, а список розширювали. 18 червня 2020 року Рада ЄС продовжила на рік санкції проти Росії через окупацію Криму.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро