ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Подавати нульову декларацію доведеться всім: що буде коли запрацює податкова амністія

Подавати нульову декларацію доведеться всім: що буде коли запрацює податкова амністія

1111

Фото: dw.com

Проєкт виглядає більш-менш збалансованим за ставками

Володимир Зеленський вніс до парламенту чотири законопроекти, спрямованих на детінізацію доходів українців. У побуті цей пакет вже назвали законопроєктами про "нульову декларацію", або про "податкову амністію".

Представник Економічної експертної платформи Олег Гетьман, що спеціалізується з питань податкової політики розповів "Українським реаліям", що представляють собою ці законопроєкти і як це буде (і чи буде) працювати.

За словами Олега Гетьмана, зареєстровані президентські законопроекти про податкову амністію №№ 5153, 5154, 5155, 5156 передбачають, що легалізація активів, отриманих фізичними особами до 01.01.2021 року, буде проведена з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 року.

"Амністія звільнить від відповідальності за несплату податків і обов'язкових зборів (за статтями 212 і 212-1 Кримінального кодексу), а також адміністративної та фінансової відповідальності в сфері податкового, антимонопольного та валютного законодавства", - вважає експерт.

Передбачено три ставки збору:

  • легалізація в Україні - 5%,
  • за кордоном - 9%,
  • вкладення в ОВДП - 2,5%

Читайте також: Голова НБУ задекларував зарплату — 477 тис. грн на місяць

Проєкт виглядає більш-менш збалансованим за ставками, враховує міжнародний досвід, але водночас має кілька критичних недоліків:

  • - амністія не дає повноцінного імунітету від розслідувань в рамках справ з відмивання брудних грошей (нічого не заважає СБУ або Нацполіціі почати розслідування по ст. 209 КК України після амністії);
  • - проект 5153 зобов'язує Кабмін протягом 9 місяців внести законопроєкт про посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізичних осіб.

Це вкрай передчасні і негативні норми: в умовах низької якості інституцій, які зараз в Україні - контроль витрат фізичних і непрямі методи їх оцінки не може бути впроваджений.

"Сподіваємося, що проєкти до другого читання будуть доопрацьовані депутатами, і негативні норми будуть виправлені", - додав Гетьман.

Нагадаємо, одним із напрямків діяльності НАЗК є повні перевірки декларацій публічних службовців.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро