ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Скорочення споживання цукру зумовлене зменшенням купівельної спроможності українців

Скорочення споживання цукру зумовлене зменшенням купівельної спроможності українців

1251

Фото: glavcom.ua

Ріст цін на усі продукти харчування також зумовило зростання вартості електроенергії, водопостачання

Україна за підсумками 2020 року скоротила експорт цукру на 36%, до 151 тис. тонн. А в перші два місяці 2021 року український експорт цукру практично відсутній. До такої ситуації призвело зростання цін на цукор.

Як розповів "Українським реаліям" старший науковий співробітник ННЦ "Інститут аграрної економіки" Ігор Сабій, скорочення об’ємів виробництва цукру у 2020 році зумовили в тому числі негативні погодні умови: спочатку посуха, а восени затяжні дощі, які знизили цукристість буряків.

Ріст цін на усі продукти харчування також зумовило зростання вартості електроенергії, водопостачання, водовідведення, паливно-мастильних матеріалів, збільшення мінімальної зарплати.

"Різке зростання ціни на цукор вчергове показало неефертивну роботу Держрезерву та Аграрного фонду, які якраз і мали би скуповувати цукор у період падання ціни, а зараз мали б виходити на ринок і стримувати ріст цін. Уряд, у першу чергу, мав би налагодити ефективну роботу Держрезерву та Аграрного фонду", - вважає експерт.

За його словами, скорочення споживання цукру в Україні зумовлене точно не пропагандою здорового способу життя, як це можливо є у цивілізованому світі, а зменшенням купівельної спроможності українців.

І це стосується не тільки споживання безпосередньо цукру, а, в першу чергу, продукції харчової промисловості. Скороченню споживання також сприяло запровадження не завжди обдуманих і доцільних карантинних заходів.

Запровадження квоти на ввезення в Україну 260 тис тон тростинного цукру ще більше вдарить по цукровиробниках. Зникне необхідність збільшувати площі посівів цукрових буряків.

Читайте також: Як можна залучити стартовий капітал: думка експерта

Як вважає Ігор Сабій, уряд мав би вживати заходів для захисту і розвитку внутрішнього ринку споживання продукції, до складу якої входить цукор:

  • впроваджувати імпортозаміщення;
  • стимулювати збільшення асортименту продукції харчової промисловості;
  • жорстко контролювати використання синтетичних замінників цукру;
  • стимулювати створення потужностей для переробки продукції садівництва та ягідництва (виготовлення джемів, варень тощо);
  • стимулювати створення потужностей для виготовлення етанолу.

 Нагадаємо, народний депутат і член комітету ВР з питань аграрної політики Вадим Івченко вважає, що з відкриттям ринку землі в Україну не потягнуться очікувані великі інвестиції, а великі агрокорпорації зможуть диктувати державі свої умови.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро