ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,21
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Полковник СБУ у відставці Стариков: Корупційність в рядах прокуратури, поліції - це наслідок провальних реформ, які вимили звідти професіоналів

Полковник СБУ у відставці Стариков: Корупційність в рядах прокуратури, поліції - це наслідок провальних реформ, які вимили звідти професіоналів

1049

Головне управління внутрішньої безпеки СБ України затримало працівника прокуратури та співробітника Служби, які фальсифікували кримінальне провадження. Зловмисники вимагали 100 000 доларів від банківського працівника за нібито виявлені кримінальні порушення. За цю суму спільники обіцяли приховати інформацію про розпочате "розслідування" і не оприлюднювати дані, які можуть негативно вплинути на репутацію банку.

Видання "Українські реалії" звернулося до експерта з питань сектора оборони і безпеки, полковника СБУ у відставці Олега Старикова з запитаннями:

Які потрібні зрушення (в законах або на іншому рівні), щоб не було перевертнів в погонах?

 Які повинні бути важелі, щоб викорінити корупцію в лавах СБУ, прокуратури, поліції?

Олег Стариков вважає, що явно виражені останнім часом непрофесіоналізм і корупційність в рядах СБУ, прокуратури, поліції - це наслідок провальних реформ, які вимили звідти професіоналів.

"В Україні - що при Порошенко, що при Зеленському - немає фактично жодної реформи, яка б поліпшила, а не погіршила ситуацію. Корупція була в тих чи інших органах і раніше. Але зараз вона подвоїлася, потроїлася. Стала настільки нахабною і тотальної, що просто ріже очі, - підкреслює Олег Стариков. - Привнесені до нас із Заходу реформи мали на увазі, що на посаді в реформовані органи прийдуть чесні і порядні люди, які будуть працювати на благо країни, а не на свою кишеню. Для цього настворювали всього роду комісії, комітети доброчесності, наглядові ради. Ось тільки після впровадження "західних стандартів", виявилося, що кращі не прийшли, а пішли. І що все, що відбувається було (і є) способом вимити професіоналів, взяти під контроль потоки, а то і створити нові. І заробляти на схематозах ще цинічніше, ніж попередники".

Читайте також: Розслідування Kroll може розкрити зв'язок Рожкової та Коломойського, які тільки публічно були ворогами - експерт

Що стосується безпосередньо СБУ, то тут, за словами експерта, проблема в економічній складовій, яку давно слід було виокремити зі Служби.

"Частково це робиться зараз, в зв'язку зі створенням  Бюро економічної безпеки, яке перебере на себе частину функцій СБУ. Але то ж спецпідрозділів СБУ по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю (сумнозвісний відділ "К") все ще залишається в структурі Служби. Як і вся його корупційна складова, - зазначає Олег Стариков. - Тоді як в СБУ давно потрібно було залишити тільки контррозвідку, захист держтаємниці і національної державності, відділ по боротьбі з тероризмом".

Резюмуючи, експерт зазначає, що без виховання кадрів, без правильного підбору кадрів, без реальної, а не фейкової боротьби з корупцією на всіх рівнях, проблеми в прокуратурі, СБУ, МВС і в Україні будуть тільки наростати.

Нагадаємо, СБУ викрила діяльність "приватної військової компанії" (туди входили понад 150 осіб). Силовики стверджують, що ця ПВК нібито готувала тяжкі злочини, в т.ч. проти нацбезпеки країни. В рамках кримінального провадження підозри вручили екс-нардепу Семену Семенченко і Євгену Шевченко, відомому як "позаштатний агент НАБУ".
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро