ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Аваков погодив видавання матдопомоги голові Нацполіції Клименку і трьом його заступникам: експерт о законності виплати

Аваков погодив видавання матдопомоги голові Нацполіції Клименку і трьом його заступникам: експерт о законності виплати

1181

Фото: dw.com

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков погодив виплату 425 тисяч гривень матеріальної допомоги "для вирішення соціально-побутових питань" керівнику Нацполіції Ігорю Клименку і трьом його заступникам. Про це повідомляє "Слідство.Інфо".

Згадані чиновники Нацполіції відобразили отримання коштів у своїх деклараціях. З них же можна зрозуміти, що вони володіють машинами, квартирами, мільйонними заощадженнями, сонячними електростанціями та іншим.

Видання "Українські реалії" звернулося до адвоката, керуючого партнера в Юридичній фірмі Patriot.Legal Дениса Бондара з питаннями:

Чи законно при явно чималих зарплатах чиновників виписувати ще й таку матеріальну допомогу, особливо коли багато хто постраждав під час пандемії?

Чи не повинні поліцейські чиновники подавати приклад наслідування? Якщо даний факт підтвердиться, як має реагувати суспільство?

"2021 рік є роком, в якому фінансування МВС збільшено до рекордної суми в 98 мільярдів 304 мільйони гривень! Якщо грубо сказати, то третина бюджету країни витрачається на фінансування всієї правоохоронної системи.

Якщо подивитися з точки зору закону на узгодження виплати в 425 000 грн. міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, то згідно наказу МВС №260 від 06.04.2016 року, такі виплати як "для вирішення соціально-побутових питань" підпадають під п. 5 ч. 3 Загальних положень Наказу. А саме - одноразові додаткові види грошового забезпечення. Робляться вони з бюджету, виділеного на фінансування МВС. Тобто, з точки зору закону все красиво і правомірно", - розповів Бондар.

За словами експерта, якщо на цю ситуацію дивитися з моральної точки зору, пам'ятаючи, скільки заробляють українці в більшості своїй, пам'ятаючи про мінімальний довірі до всіх правоохоронних органів, то однозначно - у більшості населення України, такі величезні одноразові виплати (крім досить високих зарплат високопосадовців правоохоронців) будуть викликати обурення.

Однак варто зазначити, що виплати високих премій, доплат і одноразової допомоги - це тенденція, яка проглядається у всіх міністерствах, не тільки в МВС.

"В Україні, виходячи з рішень, які приймаються, йде чітка лінія на максимальне зміцнення влади і створення поліцейської держави. А, як ми розуміємо, без лояльної правоохоронної системи зміцнити владу неможливо. І найкращий спосіб - це "купити" її лояльність шляхом збільшення фінансування", -  додав Бондар.

На адвоката думку, "в нашій країні чиновники і поліцейські - це поганий приклад для наслідування. При цьому варто відзначити, що багато хто хоче ними і стати, так як розуміють, що це легкий спосіб для корупційної наживи, швидкого збагачення, про що свідчить чимало декларацій".

Читайте також: Хто з працюючих пенсіонерів не отримає надбавку з 1 квітня

"Навіть якщо факт про неабияку матдопомогу підтвердиться, як би суспільство не реагувало, виплати зроблені згідно з українським законодавством. Найкраще, що може зробити українське суспільство в даній ситуації, це відкладати в пам'яті все, що відбувається в країні протягом останніх років",  - додав Бондар.

Як зазначає "Слідство.Інфо", порядок надання "соціально-побутової" матеріальної допомоги для поліцейських описано в наказі Авакова від 2016 року. У ньому йдеться, що працівник поліції, який потребує вирішення соціально-побутових питань, має подати рапорт про таку допомогу. Питання грошових виплат голові Нацполіції і його заступникам вирішує сам глава МВС.

Водночас у документі нічого не вказано про умови для таких виплат і за яким принципом відбувається розподіл такої допомоги.

Нагадаємо, згідно з повідомленням на сайті Мінсоцполітики, прожитковий мінімум (ПМ) повинен збільшитися. За рахунок підвищення планується наблизити розмір офіційного мінімуму до того, що реально потрібно людині, щоб хоч якось звести кінці з кінцями.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро