ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,21
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. НАБУ затримало двох адвокатів, серед яких рідний брат голови ОАСК Павла Вовка: чим все це може закінчитися

НАБУ затримало двох адвокатів, серед яких рідний брат голови ОАСК Павла Вовка: чим все це може закінчитися

911

Фото: pravda.com.ua

Двох адвокатів-посередників, яких НАБУ та САП викрили "на гарячому" при отриманні неправомірної вигоди для подальшої її передачі суддям ОАСК, затримано, повідомляє НАБУ. Серед яких, імовірно, рідний брат голови ОАСК Павла Вовка - Юрій Зонтов. 

Також було виявлені великі обсяги іноземної готівки: понад 3,7 млн дол. США, 840 тис. євро, 20 тис. фунтів, 230 тис. грн і 100 шекелів".

Видання “Українські реалії” звернулося до експерта Українського інституту майбутнього (УІБ) з питань правоохоронної і судової діяльності, кандидата юридичних наук Мирослави Чорноусько:

Що відбувається і чим все це може закінчитися?

За її словами, резонанс навколо ОАСК та його суддів не затихає вже майже рік, тому нові "витки" цієї історії є досить очікуваними. Особливо цікавими були подальші кроки НАБУ в цьому напрямку, беручи до уваги фактичну неспроможність антикорупційних органів поставити крапку в справі одіозного судді Павла Вовка.

"Відтак, логічним стало прагнення НАБУ продемонструвати суспільств активізацію своєї роботи у виявленні нових злочинів, які можуть бути пов’язані з діяльністю суду. Між тим, у частині, що стосується повідомлення про підозру адвокатам, які нібито за 100 тис. доларів обіцяли забезпечити сприятливий для однієї зі сторін розгляд справи в ОАСК, серед яких родич судді Вовка, не все так однозначно - і навряд чи можна прогнозувати швидке завершення відповідного кримінального провадження та розгляд справи на користь НАБУ", - повідомляє експерт.

Як вважає кандидат юридичних наук, по-перше, на сьогодні в публічному просторі тим чи іншим чином опинилося забагато інформації про обставини справи, які становлять таємницю слідства, та що надалі навряд чи сприятиме повному, всебічному та об’єктивному розслідуванню.

По-друге, з тієї ж інформації з відкритих джерел вже відомо, що місцем затримання стала квартира, оформлена на іншого адвоката. За чинним законодавством, таке майно підлягає особливому режиму захисту з боку держави, тим більше у разі, якщо виявиться, що дану квартиру можна вважати робочим місцем адвоката. У цьому випадку, навіть беручи до уваги інформацію НАБУ про затримання "на гарячому", виникатимуть запитання щодо правомірності обшуку такого об’єкта нерухомості, зважаючи на те, що вміст сейфів та інших сховищ, де можуть розміщуватися документи або інші речі, пов’язані зі здійсненням адвокатської діяльності, є предметом адвокатської таємниці, недоторканність якої гарантується законом.

"Водночас, для чіткого розуміння наявності чи відсутності порушень щодо родича судді, який, згідно з ЄРАУ є діючим адвокат, потрібно розуміти чи було повідомлено про затримання відповідну раду адвокатів регіону, якщо так, то чи було забезпечено присутність її представників у ході процесуальної дії. Тобто, у випадку, якщо справа таки дійде до суду, ним цілком може бути встановлено те, що відповідні докази здобуті з порушенням норм процесуального права, а тому не можуть бути визнані належними й допустимими", - додала експерт.

І, нарешті, аналогічного висновку суд, як вказує Мирослава Чорноусько, може дійти у разі, якщо стороні захисту вдасться довести, що таку неправомірну вигоду було передано в ході прямої або непрямої провокації злочину.

"Останнє, з точки зору практики (у т.ч., практики ЄСПЛ), буде підставою для констатації зловживання НАБУ своїми повноваженнями, та, звісно, унеможливить притягнення цих осіб до відповідальності. Таким чином, суспільству вкотре навряд чи вдасться побачити обіцяні "посадки", скоріше, за класичною традицією антикорупційної системи, справа обмежиться гучними заголовками та інтерв’ю про перешкоджання роботі антикорупційних органів. Такий результат є досить очікуваним, зважаючи на доволі низьку, з точки зору процесуальної складової, якість роботи як НАБУ, так і САП", - додала експерт.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков погодив виплату 425 тисяч гривень матеріальної допомоги" для вирішення соціально-побутових питань" керівнику Нацполіції Ігорю Клименку і трьом його заступникам. 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро