ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. ТСК по Укрзалізниці викликає "на килим" бухгалтера: експерт розповів, що відбувається

ТСК по Укрзалізниці викликає "на килим" бухгалтера: експерт розповів, що відбувається

856

Фото: dw.com

Тимчасова слідча комісія, яку створила Верховна Рада для аналізу фінансової кризи в "Укрзалізниці", зацікавилася розмірами винагороди членам Наглядової ради компанії, а також підставами, на яких їм були видані лімітні банківські картки.

Видання "Українські реалії" звернулося до експерта  з питань транспорту і дорожньої сфери Владислава Притоманова з питаннями:

Що відбувається, чому і до чого може привести?

 "Призначення Володимира Жмака главою правління "Укрзалізниці" (призначений у серпні 2020-го, звільнений в березні 2021-го - прим. ред.) відбулося тільки за згодою Наглядової ради УЗ і конкретно його глави - Шевки Аджунера. Він був спочатку проти звільнення зручного і бездіяльного Кравцова (екс-глава УЗ Євген Кравцов - прим. ред.) і не хотів сильного правління в УЗ, щоб йому не заважали УЗ банкрутити і в майбутньому передати у власність іноземної компанії. Відповідно призначення Жмака - це був компроміс, який Наглядова рада не виконала і продовжила всі свої схеми, незважаючи на те, що УЗ вже фізично загинається", - сказав він.

Читайте також: НАБУ затримало двох адвокатів, серед яких рідний брат голови ОАСК Павла Вовка: чим все це може закінчитися

За словами експерта, Жмак пішов сам. Це сильно розлютило президента і його Офіс, яким зараз тільки банкрутства найбільшого держпідприємства не вистачало і зупинки 60% вантажопотоку.

"Ну, а чорний бюджет наповнювати потрібно, куди без цього. Таким чином, війна з позиції - "трохи один одного попрессуем - і домовимося" перейшла на стадію "або ми - або вони". А Аджунер контролює фінансування ЄБРР для України. А ось його наглядову раду цілком можливо - або налякаємо або здадуть Аджунера. Моя думка - це повинен був зробити ще прем'єр Олексій Гончарук. І я йому про це говорив",, - додав експерт.

А питання банкрутства УЗ це тепер вже лише питання,  додав Притоманов.

 Нагадаємо, угоду про Спільний авіаційний простір між Україною та Європейським Союзом буде підписано в другій половині червня. Про це заявив Міністр інфраструктури Владислав Криклій під час бесіди з представником Кабміну у Верховній Раді Василем Моканом.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро