ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Замість ОАСК створять новий суд: чи змінить це систему корумпованості суддів (ЕКСКЛЮЗИВ)

Замість ОАСК створять новий суд: чи змінить це систему корумпованості суддів (ЕКСКЛЮЗИВ)

1222

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді ліквідувати скандальний Окружний адмінсуд Києва та утворити Київський міський окружний адміністративний суд. Тексти президентських законопроєктів №5369 та №5370 розміщені на сайті парламенту.

Видання "Українські реалії" звернулося до політичного експерта Дмитра Воронкова.

Чи змінить це систему?

Чи можна було вирішити корумпованість (заангажованість) суддів іншим способом?

За словами експерта, ліквідація судів даної юрисдикції - це Конституційне право президента. Тому це абсолютно не виходить за рамки правового поля.

"Вирішити проблему сумнівної слави ОАСК можна було б за допомогою кадрових ротацій, але це дуже затяжний процес і без будь-яких гарантій результату. Президент тому і поступив за принципом позбавлення від "гангрени", - заявив Воронков.

Як вважає політичний експерт, створення нового суду - ще більш тривалий процес і складний, але при цьому до його створення президент не буде отримувати негативної критики на адресу судової системи з боку західних партнерів. Тобто, в якомусь сенсі тимчасово убезпечить себе і країну від цієї поганої слави (в силу скандальної і суперечливою репутацією того ж ОАСК).

"Особливо щодо США, які наполягали і наполягають на реформі судової системи в Україні. Відповідно, потрібен показовий крок. Тим більше, що зараз, коли Росія загострює ситуацію, підтримка Штатів особливо важлива", - додав Воронков.

Читайте також: Аваков погодив видавання матдопомоги голові Нацполіції Клименку і трьом його заступникам: експерт о законності виплати

Так що це рішення, як вважає експерт, цілком справедливо можна вважати політичним в тому числі. Тільки воно, по-перше, відбувається в рамках закону, по-друге, відповідає як внутрішньо- так і зовнішньополітичним інтересам країни. І, по-третє, є необхідним. А потім це рішення не суто політичне, а - комплексне, з урахуванням ряду інтересів.

Відносно системи - немає, на жаль, не змінить. Оскільки зміни в судовій системі можливі лише зі змін в судах найвищої юрисдикції.

Нагадаємо, хоча відстороненого главу Конституційного суду Олександра Тупицького не пустили у будівлю суду і він не зміг провести спеціальне засідання КСУ, яке сам і ініціював, він продовжує отримувати зарплату керівника суду.  У березні йому  виплатили більш, аніж 300 тисяч гривень.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро