ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Контрабанда медичних препаратів для COVID-хворих: яким чином шахраї на цьому наживаються (ЭКСКЛЮЗИВ)

Контрабанда медичних препаратів для COVID-хворих: яким чином шахраї на цьому наживаються (ЭКСКЛЮЗИВ)

1445

Служба безпеки України заблокувала контрабанду медичних препаратів невідомого походження і якості. Серед ліків - рекомендовані під час згортання крові при COVID-19.

Видання "Українські реалії" звернулося до політичного експерта, директора Communication group Володимира Манько з питаннями:

Як зупинити потік медичної контрабанди в Україну? Яким чином шахраї на цьому наживаються? Чи слід щось зробити на законодавчому рівні?

За його словами, СБУ заблокувала партію медичної контрабанди, серед якої й ліки, рекомендовані для вживання під час згортання крові при ковід-19. Препарати мали б опинитись в аптеках без сплати мита.

"В цьому й привабливість такого виду шахрайства – через відсутність митного платежу прибуток значно збільшується. Боротьба з контрабандою в Україні триває з дня проголошення Незалежності. Поки що держава програє. Виграють контрабандисти і високі чиновники, які представляють… державу. Не секрет, що займатись контрабандою в нас можливо лише за сприяння високих чинів з СБУ, прокуратури, митної служби. Ось і виходить, що СБУ, заблокувавши окрему партію контрабасу вийшла сама на себе", - підкреслив експерт.

Читайте також: Аваков погодив видавання матдопомоги голові Нацполіції Клименку і трьом його заступникам: експерт о законності виплати

Як наголошує Володимир Манько, прізвища головних контрабандистів, які орудують в Одесі й західних областях, куди прибуває товар, знає вся країна.

"Хоча після рішення РНБО щодо накладення санкцій на топ-10 контрабандистів прізвища можуть змінитись. Святе місце пустим не буває і його займуть інші. А можливо все залишиться як є, а санкції не спрацюють, бо й не повинні були. Метою їх прийняття може бути банальний піар президента, який незабаром перетне екватор своєї першої каденції" - додав Манько.

Таким чином, вважає експерт  гучне оголошення санкцій може вбити одразу двох зайців, бо переконає виборців в тому, що нарешті з контрабандою борються, чого ніколи не робили раніше і по факту збереже контрабанду й грошові потоки, які течуть у високі владні кабінети. Ось така політика. Все як і раніше. Нічого нового, лише нові обличчя. Хоча й обличчя вже не нові.

"Як реально припинити контрабанду? Це і просто і складно водночас. Оскільки цим шахрайством займається сама держава, тобто її представники, потрібна лише політична воля припинити це робити. Можливо, в процесі наближення України на вступ до Євросоюзу й НАТО, куди з цим явищем не приймуть, політична воля з’являтиметься і контрабанда зникне", - зауважив директор Communication group.

 Нагадаємо, президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді ліквідувати скандальний Окружний адмінсуд Києва та утворити Київський міський окружний адміністративний суд. Тексти президентських законопроєктів №5369 та №5370 розміщені на сайті парламенту.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро