ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Запровадження виконкомів у Києві: що відбувається між центральною і місцевою владою (ЕКСКЛЮЗИВ)

Запровадження виконкомів у Києві: що відбувається між центральною і місцевою владою (ЕКСКЛЮЗИВ)

1261

Мер Києва Віталій Кличко коментуючи серію обшуків, що днями відбулася у представників столичної влади та на комунальних підприємствах, заявив, що зараз відбувається придушення місцевого самоврядування. Зокрема, на його думку, центральній владі не подобається, що Київ "вивчає питання про введення у місті виконкомів - коли суспільство і управління містом не залежить від вказівок і волі Банкової".

Видання "Українські реалії" звернулося до адвоката, глави  профспілки "Українська незалежна фундація юристів", глави АТ "Кравець і партнери"  Ростислава Кравця з питяннями:

Чи так це? Що відбувається між центральною і місцевою владою в Києві?

Чим все може закінчитися?

"На сьогоднішній момент, дійсно, існує конфлікт між центральною і київською (місцевою) владою. Кличко зі своїм "Ударом" позиціонує себе як незалежний політик, а центральній владі це, зрозуміло, не подобається. Але є й інша сторона медалі. На мій погляд як киянина, критика щодо неефективного використання бюджету Києва цілком обґрунтована. І до Кличка, так само як до його оточення, дійсно є безліч питань. Те, що мер заявив про нібито політичне переслідування, пояснюється його бажанням зберегти команду. Якщо він втратить її, умовно кажучи, "здасть" соратників ", то втратить підтримку. І на наступних виборах йому нічого не світить", - заявив Ростислав Кравец.

За словами експерта, Кличку вкрай важливо захистити "своїх", а по ходу справи і місцеві ради.

Читайте  також: Служба безпеки України серйозно взялася за "Укрзалізницю" - думка експертів 

"Показати, що він є лідером громад. Хоч особисто я не сприймаю його як мера. Як ситуація може розвиватися далі? Досвід минулого показує, що, швидше за все, Кличко просто домовитися з центральною владою. Віддасть, наприклад, під управління її ставлеників такі ласі шматочки як земельні долі, контроль за ринками, паркової, евакуацій автотранспорту. І на цьому все закінчиться. Створення ж виконкомів, про що згадав Кличко, призведе до невиправданих витрат з місцевого бюджету на їх утримання і адміністрування. При цьому ніяких повноважень у них не буде, все доведеться погоджувати з міськвиконкомом. Зате ми ризикуємо отримати масу місцевих царьків і збільшення рівня корупції", -  зауважив експерт.

 Нагадаємо, в Україні Центр кібербезпеки вже працює, проте офіційне відкриття відбудеться через один-два тижні. Про це заявив 11 травня президент Володимир Зеленський в ході форуму "Україна 30".
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро