Понад місяць минуло з того часу, як в соцмережі сколихнуло відео, на якому дюжина оголених українок позує на балконі в Дубаї. Виявилося, що серед них була і фіналістка першого сезону реаліті "Топ-модель по-українськи" Вікторія Рогальчук.
Чому одні з найкрасивіших дівчат нашої країни погоджуються на такі сумнівні заходи як голі фотосесії в тому ж Дубаї?
Чому не хочуть працювати, вчиться, а вважають за краще такий вид заробітку, а то і ескорт-послуги?
Психолог, психотерапевт Ірина Соніна виданню "Українські реалії" відповіла так:
З одного боку, - це легше і приємніше. Одна справа - проацювати на заводі, інше - фотографуватися чи супроводжувати когось, отримуючи при цьому задоволення.
З іншого - деякі засуджують. Мовляв, соромно-ганебно. Я як психолог вважаю, що це - справа особиста, кожної людини. Хтось готовий показувати своє тіло на загальний огляд, хтось ні. Це, в тому числі, питання комплексів або їх відсутності. І особистого вибору. Хтось дозволяє собі зніматися оголеним, хтось - ні. І для мене це не про сором-ганьбу, а про спосіб самовираження.
Краса - це ресурс. І якщо бог дав, чому не використовувати? В тому числі, заробляючи на цьому. Інша справа, що це ресурс природний (даний безкоштовно). І він не постійний. Рано чи пізно закінчується. І тут уже потрібні будуть інші способи заробітку, інші можливості. Багато дівчат, які раніше працювали моделями, з часом перекваліфіковуються, йдуть вчитися, отримувати нові спеціальності.
Є й певні установки. З родини, зі свого кола. Десь виховували, що жінка має бути незалежною, десь - що їй слід жити за рахунок чоловіка, бути берегинею домашнього вогнища. Кому-то - окей бути замужем за "папіком" і нічого особливо не робити, лише за собою доглядати, щоб бути красивою з ним поруч.
Кому-то важливо самореалізуватися як особистості. Але до цього, як правило, доростають з віком, з досвідом. А по молодості - так, хочеться отримувати задоволення при мінімальних витратах.
Якщо психологічно - є таке поняття як інфантильність. Коли свідомість залишається трохи в дитячому стані. А дитині, як правило, дають - їжу, речі, іграшки, гроші. Його функція - отримувати ресурс. Буває, що люди виростають, але залишаються в такій же позиції - шукають спосіб отримання ресурсу фактично "просто так". Це трошки про недодорослення.
Бажання рости, розвиватися, залежить від структури самої особистості. У всіх різні рівні розвитку, різні рівні потреб. Є ті, кому вистачає мінімуму. Є ті, хто хоче постійно розвиватися.
Так, знімки в стилі ню, взагалі такий стиль поведінки, життя, постійно буде засуджувати частина суспільства. Але оцінка завжди суб'єктивна. Можна, звичайно вплинути на масову свідомість, але це вже не про психологію, а про інше ...".
Нагадаємо, в Україні порахували мільйонерів та мільярдерів: головні новини України 13 травня.