ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Рахунок з пенсією можуть заарештувати за борги. Думка експерта (ЕКСКЛЮЗИВ)

Рахунок з пенсією можуть заарештувати за борги. Думка експерта (ЕКСКЛЮЗИВ)

983

У Мін'юсті і Нацбанку наводять різні аргументи щодо блокування коштів боржників на соціальних рахунках.

Наскільки законні подібні дії? Чи можуть заарештовувати соцвиплати за борги?

Адвокат, керуючий партнер в Юридичній фірмі Patriot.Legal Денис Бондар відповів на поставлені запитання виданню "Українські реалії".

"У ч. 2 ст 48 ЗУ" Про виконавче провадження "показаний вичерпний перелік, на які кошти можна накладати арешт. Серед них є і рахунки із спеціальним режимом використання.

Варто звернути увагу, що заробітна плата, пенсія, соціальна допомога та інші соціальні виплати - це кошти цільового призначення. Але проблема полягає в тому що банк, як правило, не відкриває окремий рахунок для зарахування виключно таких платежів. Простіше кажучи, рахунок, куди буде зараховуватися пенсія або соціальна виплата, буде звичайним поточним рахунком, на який можуть зараховуватися і будь-які інші платежі. І на який не поширюватимуться обмеження, описані в ЗУ "Про виконавче провадження". Це регламентується Інструкцією про порядок відкриття та закриття рахунків клієнтів банку та кореспондентських рахунків банків - резидентів та нерезидентів від 12.11.2003 №492. Як наслідок, арешт може бути накладено на всі доступні засоби відповідно до регулятивної частини постанови про арешт коштів боржника.

Якщо все-таки банк відкрив клієнту окремий рахунок для зарахування цільових надходжень, то він поверне без виконання отримане від виконавця постанову про арешт коштів боржника.

Також слід згадати, що в контексті вищезазначеного закону рахунки із спеціальним режимом використання - це рахунки Підприємств, які займаються виробництвом або постачанням енергії, води, опаленням приміщень і т.п.

Судова практика з цих питань досить спірна і однозначно думки з цього питання немає. Так Верховний суд в складі Касаційного адміністративного суду в Постанові від 17 січня 2020 року справі №340 / 1018/19 зазначив, що рахунки для виплати зарплати є рахунками із спеціальним режимом - і на нього арешт не може бути накладено.

Своєю чергою, Окружний адміністративний суд м. Києва в рішенні від 26.03.2020 у справі № 640/24691/19 прийшов до висновку, що рахунки, на які зараховується заробітна плата, нормативно не визначені як рахунки із спеціальним режимом використання, не є рахунками, а є звичайними поточними рахунками - і банківське законодавство не містить визначення такого виду рахунків як "зарплатна". А як наслідок, арешт на нього може бути накладено.

Підводячи підсумок, я переконаний, що, на жаль, у громадян будуть блокуватися рахунки і вилучатися кошти, в тому числі і виплачені їм як  соціальна допомога.

У нашій країні за останній час приємно багато нормативних актів, які будуть "ускладнювати" життя українців. В Україні, схоже, створюється система тотального контролю і максимальної експропріації грошей з кишень українців - максимально витонченими способами".

Нагадаємо, як повідомляли раніше в Україні скасують паперові довідки.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро