ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Протистояння Зеленського і Кличка: як можуть далі розвиватися події (ЕКСКЛЮЗИВ)

Протистояння Зеленського і Кличка: як можуть далі розвиватися події (ЕКСКЛЮЗИВ)

1099

У людей з оточення мера Києва Віталія Кличка триває низка обшуків. При цьому президент Володимир Зеленський під час вчорашньої прес-конференції відверто тролів Кличка, заявляючи, що той постійно просить, щоб його не звільняли, тоді як його оточення нібито краде гроші з бюджету. І взагалі - Кличко йому не конкурент, запевнив Зеленський.

Що і чому відбувається зараз між київською та центральною владою?

Чи справді під Кличко хитається крісло градоначальника? Як можуть далі розвиватися події?

Політтехнолог Олег Постернак виданню "Українські реалії" відповів так:

"Відносини між київською міською і центральною владою дуже часто ставали напруженими. Досить згадати фронду норовливого Омельченко за президентства Кучми, одіозного Черновецького і його конфлікт з прем'єром Тимошенко. Основні причини: правовий дисбаланс, неузгодженість норм Конституції, Закону про столиці і рішень Конституційного Суду щодо розподілу представницьких і виконавчих функцій, відсутність районної системи самоврядування в Києві, важкість посади київського міського голови в плані фінансових потоків.

Європейська практика знає випадки, коли посада столичного мера ставала вдалою площадкою для президентського старту (мер Парижа Жак Ширак, мер Варшави Лех Качинський, мер Бухареста Траян Бесеску - всі вони пересіли на посаді президентів своїх країн). У Кличка дійсно з усіх гравців непогані стартові можливості для президентської кампанії (наявність міжнародних зв'язків, рейтинг в столиці, національна пізнаваність). Але з іншого боку, є і суттєвий негативний бекграунд: залежність від різних категорій "наглядачів", відсутність професійної команди національного рівня, шлейф скандалів з київськими забудовниками і, по свіжих слідах, корупція в комунальних підприємствах і установах. Сюди також додати провал багатьох муніципальних проєктів (скандал з Шулявським мостом, занедбаний Подільсько-Воскресенський міст тощо).

Інфраструктурний колапс, в якому перебуває Київ останніми роками, призвів до того, що ініціативу змушена буде проявляти держава і центральна влада (проєкт добудови Дарницького моста вбере на себе "Укравтодор").

Однак, через розгортання Зеленським деолігархізації, дуже може бути, що Кличко може стати тим кандидатом, навколо якого скластися олігархічний консенсус. А з медійними ресурсами опозиційних олігархів президентська кампанія перетворюється в серйозну сутичку.

До слова сказати, не потрібно представляти Кличко як єдиного спаринг-партнера Зеленського: столичний мерський рейтинг - це не загальнонаціональний президентський. Він таким і зараз не є. Ні за рангом, ні за політичною вагою. Завданням Кличко було виграти час і не поспішаючи розгортати діяльність в "президентському форматі", щоб до часу "Х" мати вже злітну площадку. Тому, оперативний удар правоохоронних структур абсолютно логічний зараз. Однак, як відомо, диму без вогню не буває".

 Нагадаємо, рахунок з пенсією можуть заарештувати за борги. 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро