ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Чи відбудеться підвищення цін на проїзд в столиці України. Думка експерта (ЕКСКЛЮЗИВ)

Чи відбудеться підвищення цін на проїзд в столиці України. Думка експерта (ЕКСКЛЮЗИВ)

1692

"Київський метрополітен" і "Київпастранс" надіслали звернення до влади, в якому просять підвищити ціну за проїзд до більше як 21 грн або виділити додаткові гроші із бюджету міста для підтримки підприємств під час пандемії.

Чи відбудеться підвищення цін на проїзд в столиці України?

Що до цього може призвести? На скільки можуть піднятися тарифи?

Виданню "Українським реаліям" відповідає еспертка з питань у сфері ЖКГ, засновниця ГО "УПС", голова ГО "Кирилівський Гай", власниця малого бізнесу Кристина Ненно.

"На мою думку підвищення цін на проїзд відбудеться і це буде влітку. Чому так? 13 травня комунальне підприємство Київпастранс і Київський метрополітен звернулися до столичної влади з проханням виділити кошти з бюджету або переглянути тарифи на проїзд, оскільки на їх думку, обґрунтована ціна на проїзд у метро становить 21 гривню, а в наземному транспорті – 25 гривень. Але за словами мера Києва Віталія Кличка вартість разового проїзду в Київському комунальному транспорті має становити – 15 гривень.

Весь громадський транспорт, а саме метрополітен, тролейбуси, автобуси та трамваї - є дотаційними в місті Києві, тобто вони щорічно отримують від Київського бюджету міста понад два мільярди гривень у вигляді дотацій.

Ще хочу нагадати, що декілька місяців тому Київрадою була ухвалена програма розвитку електротранспорту ( так само як і у 2018 році) – де було обґрунтовано підвищення тарифів. Але тоді, економічно обґрунтовані тарифи на одноразове перевезення становили - 8 гривень. Зараз ситуація повторюється, але собівартість перевезень була зазначена у розмірі 15 гривень.

На яких саме розрахунках ґрунтується оцінка Київського мера про собівартість разового перевезення – лишається невідомим і під великим питанням. Якщо буде підняття тарифів вище 15 гривень, то однозначно, особисто Володимир Кличко погіршить своє політичне становище як мера міста Київ, чим спровокує більшу соціальну напругу.

Ну і звісно, комунальні підприємства зазнали збитків у зв’язку з пандемією та обмеженням за кількістю пасажирів, які могли бути перевезені одночасно в одному рухомому складі. Таким чином, несвоєчасне вирішення питань з пошуку джерел фінансування, які б відповідали потребам Київпастранс, можуть призвести до необхідності суттєвого скорочення випуску рухомого складу на маршрути та скорочення режиму роботи громадського транспорту. Також це може призвести до припинення розвитку інфраструктури взагалі.

Ситуація з метрополітеном така ж сама - вони будуть вимушені скоротити кількість поїздів та інтервали їх курсування. Можливо, їх зобов’яжуть сплачувати штрафи за несвоєчасну оплату електроенергії перед постачальником.

Якщо брати процедурно, то підвищення тарифів на пасажирські перевезення відбудуться приблизно за два місяці. Плюс – це станеться влітку, у період, коли більшість людей будуть перебувати у відпустці. Це зможе застережити від більшої соціальної напруги, адже люди найменше будуть користуватися транспортом і це буде не так помітно і не сильно вдарить по кишеням.

Наприклад, у Львові вже подорожчав проїзд у громадському транспорті. З 27 травня там будуть діяти такі тарифи: 10 гривень - для автобусів,10 гривень – для електротранспорту, якщо цей квиток буде придбаний у водія чи кондуктора, 9 гривень – якщо квиток буде придбаний в кіоску та 8 гривень 50 копійок – якщо він буде придбаний за допомогою смартфону безпосередньо у рухомому складі.

А, наприклад, Кривий Ріг прийняв інакше рішення – з 1 травня 2021 року весь комунальний транспорт став безплатний для громадян, які мають реєстрацію міста Кривий Ріг. Це було зроблено задля того, щоб якомога більше людей користувалася комунальним транспортом, менше автомобілями аби покращити екологічну ситуацію і для того, щоб мешканці навколишніх сіл переїжджали у місто, купували житло аби отримати реєстрацію, а згодом працевлаштовувались та сплачували податки до місцевого бюджету.

У Києві подорожчання тарифів відбудеться – це однозначно. Оскільки було зростання оплати за електроенергію, а тарифи на транспорт не переглядалися вже з 2018 року, індексація заробітної плати, інфляція, підвищення мінімальної заробітної плати, здорожчання палива, автозапчастин та вартості ремонтних робіт – це все є основними причинами, які економічно обґрунтовують підвищення вартості проїзду. Але на скільки саме - потрібно точно прораховувати.

На мою думку, вартість проїзду буде коливатися в межах від 12 до 15 гривень. І влада, скоріш за все, прийме рішення підняти проїзд до 12 гривень за разову поїздку, щоб ще більше не обурювати населення".

 Нагадаємо, у Мін'юсті і Нацбанку наводять різні аргументи щодо блокування коштів боржників на соціальних рахунках.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро