ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Відкриття ринку землі: експерт про зростання ціни на землю щонайменше вдвічі за 3-5 років

Відкриття ринку землі: експерт про зростання ціни на землю щонайменше вдвічі за 3-5 років

792

Згідно з прогнозом українського уряду, в найближчі 2-3 роки після запуску ринку землі, який планується на липень 2021 року, вартість земельних ділянок виросте в два рази.

Чи згодні Ви з такою оцінкою?

Що каже міжнародний досвід?

Елліна Юрченко, експерт із земельних питань Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) відповіла на питання виданню "Українські  реалії". 

"Через 3 роки з дня відкриття ринку с/г земель будуть допущені українські аграрні компанії, які будуть бажати придбати орендовані землі. Це, своєю чергою, збільшить на неї попит.

Проте, одночасно на українському ринку землі буде і значний обсяг пропозиції с/г землі. Варто враховувати те, що окрема земельна дилянка в полі буде не така приваблива для покупця, якщо він не обробляє його, і якщо там є інші орендарі. Тому зростання ціни на землю можна очікувати лише за умови лібералізації умов купівлі, стабільності законодавства і доступності кредитування для купівлі землі.

Досвід Чехії, Угорщини, Болгарії та Словаччини демонструє відсутність збільшення ціни на землю в перші три роки. А от у Литві ціна за 3 роки дійсно виросла у 2 рази, проте з часом стрімке зростання ціни зупинилось і за перші 20 років ринку землі її ціна виросла у 3 рази. І це за умови ліберальної моделі ринку землі.

Значно зросла у ціні земля в Естонії. За 11 років - у 8,5 раза. По-перше, там відсутня проблема із подрібненням земельних ділянок, по-друге, обсяг с/г земель незначний. Відкриття ринку землі в цій країні для іноземців спричинило першу хвилю зростання ціни. Наразі в Естонії ринок землі повністю ліберальний, але попри це, іноземці купили лише 10% с/г земель, і в цій країні переважають орендні відносини.

Зважаючи на особливості українського ринку землі, значного зростання ціни на землю в Україні очікувати не варто. За оцінками експертів, за 2-3 роки вона потенційно зросте на 30-40 %", - розповіла Елліна Юрченко.

 Нагадаємо, "Київський метрополітен" і "Київпастранс" надіслали звернення до влади, в якому просять підвищити ціну за проїзд до більше як 21 грн або виділити додаткові гроші із бюджету міста для підтримки підприємств під час пандемії.  
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро