ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Нову окружну дорогу Києва допоможуть будувати американці: у нас що, немає своїх фахівців, чи тут справа в іншому (ЕКСКЛЮЗИВ)

Нову окружну дорогу Києва допоможуть будувати американці: у нас що, немає своїх фахівців, чи тут справа в іншому (ЕКСКЛЮЗИВ)

935

Мегапроєкт з створення Київської обхідної дороги (КОД) в рамках президентської "Велике будівництво" будуть втілювати в життя спільно з американськими фахівцями. Меморандум про таку співпрацю підписали "Укравтодор" і компанія Bechtel Overseas Corporation.

Оцініть плюси і мінуси цього.

Трудова міграція зростає, а ми не можемо забезпечити роботою українців всередині країни. У нас що, немає своїх тямущих фахівців?

Або тут справа в чомусь іншому?

На питання видання "Українські реалії" відповів експерт з питань транспорту і дорожньої сфери Владислав Притоманов:

"У нас, дійсно, немає школи проєктування. Кадрів дуже мало, і вони все закріплені за великими будівельними компаніями. Навіть наукові інститути та освітні факультети спонсоруються тими чи іншими компаніями. Компанії - це лідери ринку, які забирають левову частку підрядів. Таким чином, як тільки замовник звертається до конкретної компанії або інституту проєктантові, він тут же вибирає підрядника.

Американці потрібні, об'єктивно, для того, щоб найбільший проєкт в Україні не став жертвою судів і скарг до антимонопольного комітету. Такий собі запрошений авторитет. Це ж глибоко корупційний ринок.

Зазвичай з такими проєктами Укравтодор звертається безпосередньо до підрядника (наприклад, до Онуру або Автомагістраль-Південь) і просить зробити проєкт, який вже йде на проєктантський тендер і далі в будівництво. Тобто, спочатку ми вибираємо підрядника, а потім вже він робить всі необхідні за законом дії за замовника. І все ж є ряд питань. Чому саме ця компанія? Як проводитимуть тендер на її послуги? Вона його виграє? Цікаво, чи почуємо ми відповіді ... ", - розповів Владислав Притоманов.

Нагадаємо, згідно з прогнозом українського уряду, в найближчі 2-3 роки після запуску ринку землі, який планується на липень 2021 року, вартість земельних ділянок виросте в два рази.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро