ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 38,46
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Рада підтримала в першому читанні реформу прожиткового мінімуму. Експерт пояснив, що це означає (ЕКСКЛЮЗИВ)

Рада підтримала в першому читанні реформу прожиткового мінімуму. Експерт пояснив, що це означає (ЕКСКЛЮЗИВ)

984

Верховна Рада ухвалила 2 червня в першому читанні законопроєкт № 3515 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення".

Це рішення прокоментувала сайту "Українські реалії" адвокат, експерт Українського інституту майбутнього (УІБ) з питань правоохоронної і судової діяльності, кандидат юридичних наук Мирослава Чорноусько.

"Що робити владі, коли потрібно без зайвих старань поповнити бюджет? Один з найпростіших шляхів - зробити це за рахунок громадян. Так вирішили вчинити й в Україні.

Зокрема, днями парламент підтримав у першому читанні законопроєкт № 3515, який становить реальну загрозу забезпеченню прав українців.

На сьогодні підвищення прожиткового мінімуму має наслідком підвищення рівня мінімальної заробітної плати. Таким чином, підхід держави є збалансованим з точки зору доходів та витрат громадян. Простими словами, це означає, що якщо у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму відбувалось, наприклад автоматичне підвищення розміру судового збору, який "підв’язаний" до останнього, громадяни водночас отримували підвищення мінімальної заробітної плати. Таким чином, тому ж працівнику бюджетної сфери ставало рівноцінно доступним, наприклад, звернення до суду за захистом своїх порушених прав.

При цьому, реальною перспективою є ухвалення відповідного закону вже найближчим часом. Так, одна з ініціаторів проєкту Галина Третьякова вже встигла розвіяти будь-які сумніви щодо мети проєкту, заявивши, що такий крок потрібний для того, щоб уникнути підвищення зарплат, адже, на її думку, це - фінансова пастка. Тобто, по суті, ми бачимо, що на сьогодні держава цілеспрямовано самоусувається від необхідності підтримання на достатньому рівні соціального рівня.

І, напротивагу прийняття планомірних рішень, які дозволять поліпшити стан наповнення державного бюджету та фінансове благополуччя населення, країна йде доволі нелогічним з цієї точки зору шляхом. Щобільше, під загрозою опиняються трудові права громадян, зайнятих як у державному, так і в приватному секторах. Адже слід пам’ятати, що водночас передбачається змінити норму, визначену трудовим законодавством стосовно заборони на встановлення розміру мінімальної заробітної плати нижче розміру прожиткового мінімуму.

Це означає, що відповідний проєкт, у разі його прийняття, нівелює зміст встановлення прожиткового мінімуму як вартісної оцінки мінімального набору тих товарів і послуг, які необхідні до підтримання життя й здоров’я людини на достатньому рівні.

Отже, нівелюється й ряд норм Конституції України. Разом з тим, пропорційно підвищуватимуться, зокрема, штрафи та, як вже акцентували вище судовий збір. Так, вже сьогодні можна прогнозувати негативну реакцію суспільства на пропоновану ініціативу, зважаючи на те, що її наслідки торкнуться кожного українця.

І, нарешті, однією із неоднозначних з погляду раціональності витрат державного бюджету є ідея створення нового державного органу, який має досліджувати реальні витрати та потреби українців. Звісно,  утримання штату такого чергового органу та забезпечення його діяльності потребуватиме залучення додаткових бюджетних коштів. Це, у контексті інших пропозицій, є доволі непропорційним підходом".

Нагадаємо, "Київський метрополітен" і "Київпастранс" надіслали звернення до влади, в якому просять підвищити ціну за проїзд до більше як 21 грн або виділити додаткові гроші із бюджету міста для підтримки підприємств під час пандемії.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро