Схвалена українським урядом Бюджетна декларація на 2022-2024 роки урізує оборонні витрати до 271 млрд грн замість 449 млрд, передбачених Указом президента від 25 квітня 2019 №167 / 2019.
Видання "Українські реалії" звернулося с питаннями до експерта в питаннях національної безпеки і оборони Катерини Коваль.
Прокоментуйте ці дані.
Про що вони говорять?
"Для мене ця новина - очікувана. Як в останні два роки, при президенті Зеленському, так і за часів президентства Порошенко, у нас не були запущені реальні реформи, не відбулися необхідні зміни в рамках сфери оборони. Хоч з боку політиків звучало багато популістським заявам щодо "глобального реформування і модернізації української армії".
При цьому навіть скорочення фінансування ЗСУ не впливало і впливає на звичний режим корупційних ланцюжків в рамках цієї сфери.
Також зазначу, що останнім часом в нашому інформаційному полі активно поширюються меседжі про те, що Україну не особливо чекають у НАТО. Робляться акценти на те, що ми не запрошені на червневий саміт НАТО. Втім, як і інші партнери.
З огляду на скорочення фінансування збройних сил з бюджету, це може використовуватися як привід для поширення ще одного інформаційного меседжу в стилі "ми як ніколи потребуємо допомоги наших західних партнерів, а допомога дуже лімітована". Або "а чи чекають нас взагалі в НАТО?"
Якщо проаналізувати все, що відбувається, виглядає це зовсім не випадково. І не несподівано.
Водночас на жаль, що в інформаційному полі занадто мало уваги було приділено черговій заяві генсека НАТО Йенса Столтенберга, що від України дуже чекають реформ. Тобто, ми абсолютно свідомо маніпулюємо в інформаційному полі нібито відсутністю підтримки з боку НАТО, при цьому вперто не бажаємо починати з себе. А саме - проводити реальні реформи".
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила 2 червня в першому читанні законопроєкт № 3515 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення".