ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. НАБУ звернулося до СБУ щодо "плівок Медведчука": з чим пов'язана ініціатива (ЕКСКЛЮЗИВ)

НАБУ звернулося до СБУ щодо "плівок Медведчука": з чим пов'язана ініціатива (ЕКСКЛЮЗИВ)

1413

Національне антикорупційне бюро звернулося до Служби безпеки через так звані "плівки Медведчука". Останні серйозно б'ють не тільки по одному з лідерів ОПЗЖ Віктору Медведчуку, а й по експрезиденту Петру Порошенко.

З чим пов'язана ініціатива НАБУ? Хто міг писати плівки? Як можуть події розвиватися далі?

Колишній працівник СБУ і консультант Комітету Верховної Ради з питань національної оборони безпеки Іван Ступак відповів на  питання виданню "Українські реалії":

"На мій погляд, історія з "плівками Медведчука" не має абсолютно ніякої юридичної або кримінальної перспективи для всіх учасників. В Україні перехоплення розмов можна здійснювати тільки в рамках оперативних та контррозвідувальних справ або кримінальних проваджень.

Існує передбачена законом процедура юридичної легалізації таких переговорів, коли вони перестають бути секретними матеріалами і перетворюються в докази в рамках кримінальних проваджень.

У випадку з перехопленням розмов Віктора Медведчука ми маємо справу із записами, що не були легалізовані законним способом і відповідно, за визначенням, не можуть бути використані в суді як докази провини.

Можна припустити два можливих джерела появи цих плівок:

1. СБ України тривалий час проводило перехоплення розмов Віктора Медведчука. У подальшому отримані таким чином дискредитують обидві сторони записи були залишені на зберігання в глибоких надрах спецслужби до кращих часів. І ось такі часи настали - і записи почали порційно "зливати" журналістам.

2. Записи розмов проводилися партнерськими спецслужбами і тільки зараз були передані в розпорядження СБУ - і надалі їх все також порційно почали "зливати" журналістам.

Керівництво НАБУ проявило інтерес до цих переговорів тільки тому, що до їх підслідності відносяться злочини, вчинені президентом України. Цілком ймовірно, такий інтерес пов'язаний з особистим бажанням директора НАБУ Артема Ситника хоч якось зіпсувати життя п'ятого президента України - Петру Порошенко.

Детективи НАБУ прекрасно усвідомлюють, що неоформлені юридично записи розмов не враховуються судом як докази. Висновки. Судових перспектив як для Віктора Медведчука так і для Петра Порошенка тут немає. А ось з політичною відповідальністю - набагато складніше. Поза всякими сумнівами, ці записи ще більше зіпсують як особисті рейтинги Петра Порошенка, так і його політичної сили".

Нагадаємо,  голова Державної митної служби (ДМС) Павло Рябікін вважає, що треба замінити близько 50% особового складу митних органів. Один з етапів реформи — масове тестування співробітників митниці. До нього ДМС готувалася пів року, а проводила місяць. Всього протестували близько 9 тисяч осіб. Тест — це три етапи: на першому визначали професійні знання, на другому — загальні здібності, на третьому — лояльність. 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро