ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Шість доріг в Україні мають намір зробити платними. У планах влади побачили спроби створити монополію (ЕКСКЛЮЗИВ)

Шість доріг в Україні мають намір зробити платними. У планах влади побачили спроби створити монополію (ЕКСКЛЮЗИВ)

1248

Мінінфраструктури України має намір передати приватним інвесторам шість автомобільних доріг. Видання "Українські реалії" звернулося до  експерта оцініть плани влади.

Керівник міжнародної консалтингової компанії Investegy, експерт з економічного аналізу та транспортної інфраструктури Ярослав Пилипчук.

"Потрібно виходити з того, що таке ринок. Це - попит і пропозиція. Держава може запропонувати створити платні дороги, як в тій же Європі. З боку виглядає як правильна ідея. Щоб за дороги платили, ремонтувати їх на ці гроші. Але є величезний нюанс, який не вписується в нашу реальність. Це платоспроможність українців. А вона - вкрай низька.

У нас вже хочуть то ввести ПДВ по операціях по квартирах, то оголошують плани зі створення доріг, щоб ми платили за ключовими напрямами. Це що, ринковий підхід? Або держава знаходиться в настільки критичній ситуації, що максимально хоче якимось чином монетизувати функції державних інституцій, свого перебування у владі? На цей час українці не готові оплатити такий ресурс. Тому такі проєкти закінчаться невдачею.

Для цього потрібно або заводити концесіонера, приватного інвестора, або створювати компанію, яка буде керувати платними дорогами - а це чиста монополія, яка зможе диктувати ціни. Це - неринковий підхід, не правовий. І в будь-якому суді якась група впливу, політична сила легко зіб'є такі ініціативи влади. Оскільки можна чинити тиск на АМКУ, на президента, на Укравтодор.

Модель непродуктивна, не створює нічого, лише вилучає гроші, перерозподіляє їх. Не створення нового продукту. Грубо кажучи, модель "купи-продай". Просто перерозподіл грошей: забрати їх у автомобілістів - і передати якійсь компанії, яка хоче управляти фінансами, потоками. Немає створення доданої вартості і созидательності. Країна цим проєктом не посилитися.

Таки ініціативи можуть продукувати лише люди, які не розуміють, що відбувається в Україні або перебувають у замкненому просторі, в кабінетах".

Нагадаємо, у 2014 році влада заявляла, що Україна має стати зоною потужної антикорупційної операції. Саме в той час Верховна Рада прийняла ряд антикорупційних законів. Чому зараз антикорупційні органи в Україні працюють з таким скрипом? Як налагодити процес? Які політичні міни, закладені попередниками, доводиться розміновувати новій владі? Політолог Кирило Сазонов виданню "Українські реалії" відповів так - читайте в нашому матеріалі. 

 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро