ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Рaperless в Україні. Всі публічні послуги перейдуть в онлайн: позитив і ризики (ексклюзив)

Рaperless в Україні. Всі публічні послуги перейдуть в онлайн: позитив і ризики (ексклюзив)

979

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон № 5495 про особливості надання електронних публічних послуг. Запуск режиму paperless в Україні заплановано на 24 серпня.

Оцініть позитив і ризики переходу цих послуг в онлайн.

На це питання виданню "Українські реалії" відповів глава Директорату Асоціації франчайзингу України, віцепрезидент Асоціації інвесторів в Україні Андрій Кривонос.

"На жаль, до paperless ми йдемо абсолютно нелогічним шляхом: принцип "отцифруємо все" найгірше, що можна було придумати. При наявності великої кількості померлих послуг, які непотрібні в завтрашньому дні, ми намагаємося всі їх відцифровувати. Замість того, щоб спочатку переробити регламенти надання адміністративних послуг, викинувши все, що вже не потрібно.

Зіткнувшись особисто за останній місяць з великою кількістю формальностей, ще раз відчув на собі, що цифровізація просто дублює старі папірці. В результаті звучить фраза "тепер чиновники не зможуть вимагати паперові документи у громадян, якщо вони є в електронних державних реєстрах" означає, що тепер вони їх вимагати будуть в електронному вигляді.

Для нас важливіше реформа підходів до того, що робити з даними громадянина в держреєстрах - держава сама їх туди вносить і нехай саме ними ж користується - який сенс для громадянина в старій "формі № 3" - держава сама визнала, хто живе по визначеній адресою, створило (точніше - має створити) загальний список і користуйтеся всі, кому це потрібно. А носити її навіщо ?! Є номер паспорта, є номер закордонного паспорта, є ІПН, є номер пенсійного страхування - органи не довіряють один одному, тому ведуть свої реєстри?! Приклади можна продовжувати.

Начебто хоч з інститутом прописки/реєстрації почалися зрушення, але тут же проявляється стара паперова наша сутність (без папірця ти комашка, а з папірцем людина). Як написали новинні портали щодо електронної реєстрації місця проживання - "Реєструвати місце проживання можна буде онлайн, а штампа в паспорті більше не буде" - прийнятий проєкт закону за основу. Але насправді проєкт говорить, що все через портал Дія, а там єдиний шанс тільки для тих, у кого id-паспорт. Звичайно, ставити штамп на "картку" вам не тільки не будуть, але і не зможуть. Чи не помітили ми головного тут. А ще проєкт закону не врахував необхідного вилучення із законодавства "витягу з демографреєстра" - тієї папірці, яку маємо приносити на прохання чиновника щасливі власники "картки".

Виходить, що поспішаємо відцифрувати старе, яке часто вже не потрібне, ускладнюючи самі собі шлях, замість побудови нових комунікацій держава - людина з чистого аркуша.

 Нагадаємо, Верховний суд України визнав незаконним рішення президента Володимира Зеленського щодо звільнення голови Конституційного суду України (КСУ) Олександра Тупицького.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро