ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Політично кадрові ходи вигідні для влади – експерт

Політично кадрові ходи вигідні для влади – експерт

768
Кадрові зміни в Кабміні назрівали та обговорювалися давно

У Кабміні України – масові кадрові ротації. П'ять міністрів було звільнено 3 листопада, четверо призначено 4 листопада. Ситуацію проаналізував для "Українських реалій" політичний та бізнес-консультант, керівник Центру військово-правових досліджень, адвокат Олександр Мусієнко.

"Кадрові зміни в Кабміні назрівали та обговорювалися давно. Ходили чутки, що може не втриматись і прем'єр Денис Шмигаль.

У результаті зміни відбулися.

3 листопада були звільнені з посад міністри захисту навколишнього середовища та природних ресурсів – Роман Абрамовський, оборони – Андрій Таран, віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков, віцепрем'єр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, перший віцепрем'єр, міністр економіки Олексій Любченко

А вже 4 листопада Резніков став міністром оборони, його попередню посаду на чолі Мінреінтеграції обійняла народний депутат від фракції "Слуга народу" Ірина Верещук. Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України став Павло Рябікін (голова Державної митної служби України з листопада 2020 року по листопад 2021 року). А заступник голови Офісу президента України Юлія Свириденко отримала пост першого віцепрем'єр-міністра, міністра економіки України.

Я вважаю, що ці зміни – на краще. Ситуація в тому ж Міноборони, де виникали труднощі із виплатами військовослужбовцями, з виконанням держоборонзамовлення, інші моменти, вказувала на те, що заміна цього міністра назріла.

Щодо Мінекономіки, тут була певна несподіванка. Адже того ж таки Любченко подавали свого часу як професіонала, який має серйозний досвід і здатний оживати економічну ситуацію в Україні. Тепер із невирішеними ним завданнями належить розбиратися Свириденко.

Кожен із нових міністрів має свої виклики і труднощі.

Особлива тема – Мінстратегпром. Призначення Рябікіна туди міністром можна вважати своєрідним "почесним посиланням" перед відправкою на пенсію. Це міністерство так і не запрацювало в повному обсязі. Попередник Рябікіна - Уруський - не впорався із завданням. Міністерство необхідно запускати, що буде дуже складно за нинішніх умов.

Верещук на чолі Мінреінтегрції має вирішувати безліч серйозних завдань. В Україні – величезна кількість внутрішніх переселенців, гостро постають питання соціального захисту, реінтеграції, деокупації.

Політично такі кадрові ходи є вигідними для влади. Там можуть сказати: дивіться, ми реагуємо, міняємо міністрів, намагаємося щось покращувати. На Банковій дані зміни в уряді будуть подавати як якусь "роботу над помилками", сприйнятливість до критики тощо…".
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро