У Кабміні України – масові кадрові ротації. П'ять міністрів було звільнено 3 листопада, четверо призначено 4 листопада. Ситуацію проаналізував для "Українських реалій" політичний та бізнес-консультант, керівник Центру військово-правових досліджень, адвокат Олександр Мусієнко.
"Кадрові зміни в Кабміні назрівали та обговорювалися давно. Ходили чутки, що може не втриматись і прем'єр Денис Шмигаль.
У результаті зміни відбулися.
3 листопада були звільнені з посад міністри захисту навколишнього середовища та природних ресурсів – Роман Абрамовський, оборони – Андрій Таран, віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков, віцепрем'єр, міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, перший віцепрем'єр, міністр економіки Олексій Любченко
А вже 4 листопада Резніков став міністром оборони, його попередню посаду на чолі Мінреінтеграції обійняла народний депутат від фракції "Слуга народу" Ірина Верещук. Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України став Павло Рябікін (голова Державної митної служби України з листопада 2020 року по листопад 2021 року). А заступник голови Офісу президента України Юлія Свириденко отримала пост першого віцепрем'єр-міністра, міністра економіки України.
Я вважаю, що ці зміни – на краще. Ситуація в тому ж Міноборони, де виникали труднощі із виплатами військовослужбовцями, з виконанням держоборонзамовлення, інші моменти, вказувала на те, що заміна цього міністра назріла.
Щодо Мінекономіки, тут була певна несподіванка. Адже того ж таки Любченко подавали свого часу як професіонала, який має серйозний досвід і здатний оживати економічну ситуацію в Україні. Тепер із невирішеними ним завданнями належить розбиратися Свириденко.
Кожен із нових міністрів має свої виклики і труднощі.
Особлива тема – Мінстратегпром. Призначення Рябікіна туди міністром можна вважати своєрідним "почесним посиланням" перед відправкою на пенсію. Це міністерство так і не запрацювало в повному обсязі. Попередник Рябікіна - Уруський - не впорався із завданням. Міністерство необхідно запускати, що буде дуже складно за нинішніх умов.
Верещук на чолі Мінреінтегрції має вирішувати безліч серйозних завдань. В Україні – величезна кількість внутрішніх переселенців, гостро постають питання соціального захисту, реінтеграції, деокупації.
Політично такі кадрові ходи є вигідними для влади. Там можуть сказати: дивіться, ми реагуємо, міняємо міністрів, намагаємося щось покращувати. На Банковій дані зміни в уряді будуть подавати як якусь "роботу над помилками", сприйнятливість до критики тощо…".