ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Білорусь під керівництвом росіян проводить спецоперацію у рамках гібридної війни

Білорусь під керівництвом росіян проводить спецоперацію у рамках гібридної війни

743

Генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко прокоментував нашому виданню напружену ситуацію на білорусько-польському кордоні, який цього тижня з боку Білорусі штурмують юрби мігрантів.

"Білорусь під керівництвом росіян проводить спецоперацію в рамках гібридної війни – стосовно Польщі, Литви. Загалом із виходом на Євросоюз. Але біженці дістаються передусім Німеччини.

До такої кількості та такої організації впливу під час спецоперації – Литва, Польща, пізніше Німеччина виявилися не готовими. ЄС думав відбутися традиційно занепокоєнням та словесною підтримкою. Але, бачачи, чим усе обертається, вже звучать заяви про необхідність ввести додаткові санкції проти Білорусі. І підтримати держави, на які спрямовані хвилі мігрантів.
Зрозуміло, що за сприяння Росії було налагоджено постачання мігрантів до Білорусі. Їх доставляють літаками. Нещасні люди платять гроші за те, що Лукашенко і силові структури піддаватимуть їх такого роду поневірянням.
Через деякий час Литва і Польща стали повним ходом зводити серйозні стіни на кордоні з Білоруссю, шукають інші способи зупиняти групи мігрантів. Але зараз йдеться про одночасний потік – це сотні, тисячі людей одночасно. Зупинити таку навалу складно. При цьому ЄС закликає зупиняти мігрантів усілякими поліцейськими засобами, але без застосування вогнепальної зброї. У стилі: ви пливете як хочете, але будьте гуманні.
Але, наголошую, тисячний натовп зупинити практично неможливо. Не дивно, що самі поляки вже залучають до охорони кордону військовослужбовців.


Те, що відбувається – це не тільки ігри Росії, якій вигідні будь-які потрясіння в ЄС, а й бажаючи Батьки європейцям за те, що ввели санкції та ще й додаткові розробляють.

Євросоюз – велика колективна структура. Дуже великовагова та консервативна. Треба санкції вводити, активно допомагати державам, які зараз страждають від міграційних хвиль. Демократії це добре, але потрібно проводити контрспецоперацію.

І ще момент, важливий для нас. Путін навряд чи проґавить можливість ударити цією кризою по Україні. Вважаю, що міграційні хвилі пустять і на нас. Тому Україні також слід проводити відповідні роботи на північному кордоні".
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро