ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Гра проти "зеленої енергетики" може дорого коштувати Україні

Гра проти "зеленої енергетики" може дорого коштувати Україні

723

Несподівано для багатьох у суботу, 13 листопада, уряд звільнив керівника держпідприємства "Гарантований покупець" Костянтина Петриковця. Він запевняє, що причиною звільнення стала його відмова зупинити виплату ГарПоку боргів перед виробниками ВДЕ (відновлювані джерела енергії, так звана "зелена енергетика"). Ситуацію для нашого видання прокоментував економічний та політичний експерт Борис Кушнірук.

"Слід знати передісторію. Є величезні борги у ГарПоку щодо "зеленої енергетики". ГарПоку передали гроші отримані від розміщення єврооблігацій. Причому єврооблігації випускав Укренерго, який отриманими коштами розрахувався з Гарпоком за своїми боргами. А той у свою чергу має ці кошти спрямувати на виплату за боргами компаніям-виробникам "зеленої енергетики".

Я здивований, наскільки швидко змінюється концепція. Заради чого тоді облігації випускалися? Облігації, які, до речі, частково викупив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Саме для того, щоби покрилися борги перед виробниками ВДЕ.

Так, як зазначає низка експертів, у "зеленій енергетиці" України певна частка – близько чверті – належить олігарху Рінату Ахметову. Але решта – більша частка – це іноземні інвестори, які вкладалися у "зелену енергетику" під кредити ЄБРР.

Умовно кажучи, ЄБРР, коли викуповував наші облігації, зокрема вирішував проблему, щоб позичальники могли з ним розрахуватися. Інакше вони почнуть оголошувати дефолти через борги перед ними. Тому примітивно вважати, що тут удар тільки по Ахметову. Це удар по всіх виробниках зеленої енергетики, це удар по державі Україна.

У публічний простір запустили зараз меседж у стилі: чому ГарПок має розраховуватися перед "зеленою енергетикою", адже має борги й перед Енергоатомом? Але, наголошую, облігації випускалися саме з прицілом, щоб за рахунок залучених коштів розрахуватись із боргами перед виробниками ВДЕ.

Така несподівана зміна позиції держави виглядає як "кидок" іноземних партнерів, зокрема ЄБРР.

Чому так роблять? Найімовірніше – продовження війни з Ахметовим, яку Офіс президента веде останнім часом. Але під удар потраплять інші. І в результаті програє держава, яка давала гарантії щодо оплати за "зелену енергетику". І якщо ці гарантії не виконуватимуть, будуть судові позови до міжнародних судів. Із гарантованим програшем держави України. Виплачувати доведеться ще й неустойку, недоотримані прибутки. Платити доведеться значно більше, але швидше за наступну українську владу.
Отже, те, що відбувається – це удар по економіці, державі, інвестиціям в Україну. І ймовірна подальша дестабілізація ситуації у країні, аж до нового Майдану".

Нагадаємо, Європейський Союз оприлюднив рішення, яким виключив Україну зі списку країн, для яких рекомендується зняти обмежувальні заходи, введені на необов'язкові поїздки до ЄС через пандемію COVID-19. 
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро