ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Ексклюзив
  4. /
  5. Росія тисне на Україну і хоче переговорів із США: експерт дав розклад щодо ситуації

Росія тисне на Україну і хоче переговорів із США: експерт дав розклад щодо ситуації

734

Росія накопичує війська біля українського кордону та зриває навіть гіпотетичні можливості переговорів у нормандському форматі. Паралельно з цим йдуть розмови про можливу зустріч лідерів РФ та США, хоча б у онлайн форматі. Що відбувається і до чого йдеться, нашому виданню розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

"Думаю, що підвищення ставок відбувається, щоб РФ та США визначили рамки нового порядку денного між собою. Вона стосується не лише України, а й багатьох інших важливих для США та РФ позицій: Східна Європа, енергетичний сектор, "Північний потік-2", нафта, технології, перезапуск відносин, узгодження позицій щодо певних кліматичних питань, низка інших важливих питань

Зустріч може пройти через онлайн переговори між Байденом і Путіним. Не впевнений, що це буде результативним. У Вашингтоні більше сподіваються на проактивну позицію європейських партнерів у ракурсі російсько-українського конфлікту, протистояння російської експансії. Але ті більше зайняті своїми внутрішньополітичними процесами, рятуванням власної економіки в умовах енергетичної кризи. І Вашингтону нема чого запропонувати такого, що б задовольнило Путіна і не завдало шкоди самим США.

Поступитися Україною, погодитися на розширення російської сфери впливу, на примус офіційного Києва до імплементації політичної частини Мінських угод – все це Росія просуватиме в рамках таких переговорів. У тому числі, шляхом ескалації, загострення на Донбасі. Не виключаю, що буде активним спалахом збройного протистояння.

Але поки що не вирішуватиметься питання про сертифікацію СП-2, навряд чи можливі масовані наступи, вторгнення тощо. При цьому очікується взимку відновлення мерехтливого конфлікту на лінії розмежування, спроб входження окупаційних військ у "сіру зону". Не виключаю навіть спроби пробити сухопутний коридор до Криму та змусити українське керівництво дати туди воду. До цього росіяни готові. Про це говорить розгортання озброєних підрозділів та характер їхнього розміщення біля українського кордону. Це точно не вчення, а демонстрація готовності використати силу".

Нагадаємо, генерал-лейтенант, колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ Ігор Романенко прокоментував нашому виданню напружену ситуацію на білорусько-польському кордоні, який цього тижня з боку Білорусі штурмують юрби мігрантів.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро