ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
 1. Головна
 2. /
 3. Корупція
 4. /
 5. Детективи НАБУ закінчили розслідування завдання 51 млн грн збитків трьом вугледобувним шахтам

Детективи НАБУ закінчили розслідування завдання 51 млн грн збитків трьом вугледобувним шахтам

333

Фото: dw.com

11 серпня вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам було відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро закінчили розслідування фактів заподіяння 51,17 млн гривень збитків трьом вугледобувним державним підприємствам.

Про це повідомляється на сайті НАБУ.

11 серпня вісьмом підозрюваним та їхнім захисникам було відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Серед осіб, розслідування щодо дій яких закінчено:

 • фізична особа, організатор злочинної організації;
 • секретар тендерного комітету ДП "Селидіввугілля";
 • секретар тендерного комітету ДП "Мирноградвугілля";
 • голова тендерного комітету ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1";
 • секретар тендерного комітету ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1";
 • член тендерного комітету ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1";
 • член тендерного комітету ДП "Шахтоуправління "Південнодонбаське № 1";
 • фізична особа.

Матеріали слідства щодо дій ще трьох осіб виділено в окреме кримінальне провадження. Йдеться про підозрюваних: директора ТОВ "Доненергоекспорт" (оголошений у розшук у березні 2020 року), голову тендерного комітету ДП "Мирноградвугілля" (оголошений у розшук у квітні 2020 року), а також про невстановлену особу. Дії всіх підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 255 КК України.

За даними слідства, впродовж 2016–2018 рр. учасники корупційної схеми фактично встановили контроль за державними закупівлями трьох державних підприємств: ДП "Селидіввугілля", ДП "Мирноградвугілля" та ДП "Шахтоуправління Південнодонбаське № 1". Йдеться про весь ланцюг — від моніторингу потреб держпідприємств у закупівлях, формування умов тендерів, комунікації з потенційними постачальниками до визначення очікуваної вартості закупівлі, переможця тендерів та контролю за розрахунками з ним.

У 69 закупівлях зазначених вугледобувних підприємств, які досліджували НАБУ та САП і в яких встановили факти порушення законодавства, договори на постачання отримувала одна компанія. При цьому йшлося про постачання найрізноманітніших позицій: паливно-мастильні матеріали, запасні частини до гірничошахтного обладнання, металовироби, кабельна продукція для шахт. Однак фактично ця компанія виступала як посередник, перепродуючи з націнкою товар, придбаний в учасників реального сектору. Ті, своєю чергою, через навмисно створені учасниками схеми перешкоди, не мали реальних шансів напряму співпрацювати з держпідприємствами.

Впродовж майже трьох років ці три державні підприємства, виконуючи вказівки організаторів схеми, закупили за завищеними цінами різноманітне обладнання, запасні, витратні матеріали та інші товари, іноді навіть без нагальної потреби, на загальну суму майже 174,5 млн грн, незаконно переплативши понад 51,17 млн грн.

Як повідомляли "Українські Реалії", прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) скерували до суду обвинувальний акт щодо чотирьох осіб, яких слідство вважає учасниками корупційної схеми з завдання 13,7 млн грн збитків державному підприємству Електроважмаш. Це третій злочин на заводі, розслідування якого закінчили детективи Національного антикорупційного бюро України.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро