ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Корупція
  4. /
  5. Газова схема: НАБУ підозрює п’ятьох керівників підприємств у розкраданні газу на 730 млн грн

Газова схема: НАБУ підозрює п’ятьох керівників підприємств у розкраданні газу на 730 млн грн

607

Фото: oilreview.kiev.ua

Детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили п’ятьом особам про підозру у заволодінні природним газом в особі НАК "Нафтогаз України" вартістю понад 729,8 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Бюро.

Зазначається, що це другий епізод вчинення цими особами аналогічного злочину — справа щодо розкрадання газу на 1,4 млрд грн слухається у суді з грудня 2019 року. "Таким чином загальна сума розкрадань за двома епізодами становить понад 2,1 млрд грн", — констатують в НАБУ.

Серед підозрюваних:

  • двоє колишніх директорів — ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія-Новояворівськ" (їм інкримінують вчинення злочинів за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України);
  • колишній технічний директор ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • колишній фінансовий директор двох підприємств — ТзОВ "Енергія-Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія-Новояворівськ" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України);
  • фізична особа-організатор схеми, радник директора ТзОВ "Енергія" (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 КК України).

За даними слідства, директори підприємств-власників Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ (Львівська область) впродовж 2016–2017 років уклали низку угод про закупівлю в "Нафтогаз України" природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Для здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав ТЕЦ газ за суттєво нижчими від ринкових цінами. Внаслідок цих дій прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60 % (проти 3–5 %, закладених до тарифу Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). "Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК "Нафтогаз України" внаслідок реалізації корупційної схеми", — заявили в Бюро.

Відповідно до висновків експертиз, у 2016–2017 роках учасники злочину організували заволодіння 151,8 млн куб. м природного газу на користь підприємств "Енергія-Новий Розділ" та "Енергія-Новояворівськ". Внаслідок цього, як зазначають в НАБУ, "Нафтогаз України" завдано збитків у розмірі 729,8 млн грн.

Нагадаємо, у грудні 2019 року прокурори САП скерували до суду справу щодо заволодіння понад 300 млн кубометрів природного газу НАК "Нафтогаз України". Наразі розгляд справи перебуває на стадії попереднього судового засідання. У межах розслідування на цілісні майнові комплекси "Новороздільська ТЕЦ" та "Новояворівська ТЕЦ" накладено арешт.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро