ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Корупція
  4. /
  5. В Україні оприлюднили секретний звіт Kroll щодо схем екс-власників ПриватБанку

В Україні оприлюднили секретний звіт Kroll щодо схем екс-власників ПриватБанку

1934

Фото: 1news.com.ua

Секретний звіт містить інформацію про те, як саме виводились гроші з ПриватБанку та що його екс-власники — Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов — на ці кошти купували

В Україні оприлюднили інформацію з таємного звіту американської компанії Kroll щодо зловживань колишніх власників ПриватБанку.

Звіт опинився у розпорядженні видання "Слідство.Інфо".

Зазначається, що цей документ слугував основою документального фільму-розслідування "Зірвати банк", прем’єра якого відбулася 26 серпня.

Повідомляється, що часто у своїй діяльності до націоналізації 2016 року ПриватБанк вдавався до кредитування пов’язаних осіб. Частка таких кредитів, де гроші отримували люди, що мають із бенефіціарами банку спільний бізнес, у ПриватБанку сягала 97 % при нормі у 25 %. "Ігор Коломойський запевняв, що всі ці кредити підтверджено заставами: мовляв, у разі чого банк реалізує закладене майно й отримує ще більшу вигоду, ніж дав позичальнику грошей. На ділі ж реальна вартість цього майна виявлялась у рази меншою за оціночну", — пише видання.

За його даними, інколи застави стосувалися навіть не майна, а прав на отримання товару, якого ще навіть не існувало. Виведені через систему пов’язаних компаній та осіб гроші пізніше "осідали", наприклад, у компаніях групи Optima, яка займалася нерухомістю у США.

У звіті повідомляється, що колишній бенефіціар ПриватБанку Геннадій Боголюбов на отримані з банку гроші купував нерухомість у Лондоні — від вілли в престижному районі Белгравія до офісного центру преміум-класу неподалік від Букінгемського палацу. Зокрема, зазначається, що протягом певного часу структури Боголюбова володіли будинком на Трафальгарській площі.

Щодо Коломойського, то, згідно з секретним документом, він або члени його родини мають принаймні дві вілли в ізраїльському місті Герцлія (це престижний район, одну з сусідніх вілл недавно виставили на продаж за 30 млн доларів), дві яхти — 65-метрову та 90-метрову. Сестра Коломойського Лариса Черток володіє віллою в елітному районі Женеви. За даними Kroll, вона придбала цю нерухомість за 32 млн доларів, однак детективи не змогли знайти підтвердження, що жінка має достатній для таких покупок дохід.

Нагадаємо, наприкінці липня 2020 року американські ЗМІ повідомили, що компанія Kroll викрила аферу щодо виведення з ПриватБанку 150 млн доларів. Зазначалося, що це відбувалося через шість офшорних компаній, які наразі судяться з держбанком. Проте у НАБУ не коментують, чи залучатимуть звіт Kroll до справи щодо ПриватБанку.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро