ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 28,16
EUR 34,25
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Корупція
  4. /
  5. В Україні викрили змову п’яти компаній на дорожніх тендерах

В Україні викрили змову п’яти компаній на дорожніх тендерах

473

Фото: censor.net.ua

Ліга антитрасту звернувся до Антимонопольного комітету України (АМКУ) щодо змови на дорожніх тендерах низки компаній.

Про це Ліга Антитрасту повідомляє на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про компанії Ростдорстрой та Полтавабудцентр, Миколаївбудцентр, "Граніт-001 "і "БК "Дорлідер".

Зазначається, що Ростдорстрой розіграв з Полтавабудцентр та "БК "Дорлідер" по 42 аукціони на суму більш ніж 4,4 та 3,6 млрд грн відповідно. При цьому різниця між пропозиціями складала всього від 0,06 до 9,5 %.

За даними Ліги антитрасту, ці компанії підтримують сталі господарські стосунки та залучають одна одну на субпідряди, сума платежів за якими з 2017 року склала більше півмільярда гривень. "У багатьох процедурах документи, подані цими компаніями, мали схоже оформлення або ідентичний зміст, інколи компанії одночасно подавали однакові документи, які не вимагались в документації", — йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що на двох тендерах з ремонту дороги Н-11 перемогу здобув "БК "Дорлідер", але не підписав договори. Завдяки цьому контракти отримав Ростдорстрой, який програв торги з дорожчою на 32 млн грн пропозицією. Після цього Ростдорстрой залучив "БК "Дорлідер" на субпідряд щодо ремонту цієї дороги і сплатив більш ніж 16 млн грн.

Ліга антитрасту просить АМКУ розпочати розслідування за цими фактами та притягнути згадані компанії до відповідальності. За вказані порушення компаніям загрожує штраф у розмірі до 10 % їх річного обороту. 

Нагадаємо, у серпні 2020 року Ліга антитрасту подала до АМКУ заяви про змову на торгах між найбільшими підрядниками Укравтодору — "Автомагістраль-Південь" та "Техно-Буд-Центр", "Онур та Ростдорстрой. Антимонопольний комітет розпочав розслідування за цими заявами.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро