ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,84
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Кримінал
  4. /
  5. Одну з найбільших в Україні IT-компаній атакували хакери

Одну з найбільших в Україні IT-компаній атакували хакери

838

Фото: slovoidilo.ua

Зловмисники запустили в систему вірус-шифрувальник

Одна з найбільших IT-компаній України SoftServe (номер 2 в останньому рейтингу DOU.UA) зазнала хакерської атаки. Низка сервісів компанії припинила працювати, повідомляє видання AIN.UA.

Зловмисники запустили в систему вірус-шифрувальник. Як результат — низка сервісів SoftServe перестала працювати, ще частину компанія відключила, щоб зупинити поширення вірусу. У деяких каналах поширили повідомлення, очевидно, від керівництва компанії (в оригіналі його розіслали англійською мовою).

“Сьогодні о першій годині ночі SoftServe зазнала кібератаки. Хакери отримали доступ до інфраструктури компанії і змогли запустити в неї шифрувальне ПЗ, а також інші шкідливі програми. Ми відключили деякі сервіси, щоб зупинити атаку, на жаль, ваша робота постраждає від наших заходів з локалізації атаки в найближчі години. Ми також заблокували шляхи до мереж наших клієнтів, щоб уникнути поширення шкідливих програм в їхню інфраструктуру”,   йдеться у повідомленні.

У SoftServe виданню AIN.UA підтвердили, що компанія дійсно зазнала кібератаки, через яку постраждала робота деяких сервісів.

“Так, атака була сьогодні. З найбільш істотних наслідків атаки — тимчасова втрата працездатності частини поштової системи і зупинка частини допоміжних тестових середовищ. Наскільки ми можемо оцінити, це найбільший вплив атаки, інші системи або клієнтські дані не постраждали”, — розповів Адріян Павлікевич, старший віце-президент SoftServe з ІТ.

Читайте також: В Україні викрили групу хакерів, які легалізували $42 млн через криптовалюти

“Для уникнення поширення атаки ми ізолювали деякі сегменти нашої мережі та обмежили зв’язок з мережами клієнтів. Готуємо повідомлення нашим клієнтам про ситуацію. Одночасно з відновленням сервісів розслідуємо сам інцидент, тому прокоментувати, хто саме це зробив, поки що не готові”,  сказав він.

Представник SoftServe також повідомив, що роботу поштової системи планують відновити у повному обсязі найближчим часом.

Як повідомляли "Українські Реалії", співробітники кіберполіції спільно з міжнародними фахівцями у сфері цифрових валют виявили трьох осіб, причетних до відмивання 42 млн доларів.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро