ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 39,59
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Спецслужби США провели обшуки в консульстві Китаю у Г’юстоні

Спецслужби США провели обшуки в консульстві Китаю у Г’юстоні

771

Фото: AP

Косульство називають центром шпигунської мережі

Американські спецслужби ввійшли на територію консульства Китаю у Г’юстоні. Це саме консульство раніше влада США наказала закрити, бо у дипустанові палили документи у внутрішньому дворі. Федеральні агенти та місцеві правоохоронці в’їхали на територію дипломатичної установи в супроводі майстра зі зламу замків. Це стало черговим епізодом загострення взаємин між Вашингтоном і Пекіном.

Про це повідомляє CNN.

Подія відбулася в п’ятницю слідом за обвинуваченням консульства Китаю в шахрайстві та створенні шпигунської мережі — китайських дипломатів підозрюють у "безпосередній участі в спілкуванні з дослідниками та їх інструктуванні по збору інформації".

Відповідно до заяви Міністерства юстиції США, консульство в Г’юстоні було центральним пунктом "мікрокосмосу ширшої мережі осіб у 25 містах".

"Консульство надавало особам у цій мережі інструкції щодо того, як уникати та перешкоджати нашому розслідуванню. З цього можна зробити висновок про можливість керування мережею партнерів по всій країні", — йдеться в повідомленні.

МЗС Китаю в свою чергу заявило, що поява американських спецслужб на території консульства є грубим порушенням не лише Віденської конвенції про право міжнародних договорів, але й законів США, оскільки дипломатична установа є власністю уряду іноземної держави.

Нагадаємо, ідея про закриття консульства Китаю в Г’юстоні з’явилась після того, як цієї весни китайська влада заборонила американським дипломатам покидати консульство в Ухані з речами — їх ретельно обшукали, що було розцінено як грубе порушення Віденської конвенції. Потім Китаю не сподобалось рішення про закриття консульства в Г'юстоні. Китай розпорядився закрити консульство США у місті Ченду у відповідь.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро