У Державній екологічній інспекції (ДЕІ) попередньо оцінили завдані збитки танкером Delfi, який затонув на одеському узбережжі, в 20 тис. доларів.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна", посилаючись на дані відомства.
Зазначається, що методика підрахунку збитків регламентує близько 280 доларів за кілограм нафтопродуктів. "Кожен витік нафти розраховується, і всі дані передаються правоохоронним органам, які здійснюють слідство і процесуальне провадження з приводу збитків, завданих державі та природі в цілому", — пояснили в ДЕI.
У відомстві зазначили, що з моменту аварії, що сталася 22 листопада 2019 року, близько 30 днів сумарно Держекоінспекція фіксувала перевищення гранично допустимих концентрацій нафтопродуктів від 1,5 до 150 разів. "Найвищі показники були в перші дні після аварії і під час штормів. Деякі розливи відбулися під час спроб підняти танкер. У дні, коли фіксувалися перевищення вмісту нафти, ми інформували населення, суспільство, ОДА, що купатися небезпечно в районі пляжу "Дельфін", — повідомили в Держекоінспекції.
Читайте також: В Одесі друга спроба підняти танкер Delfi знову закінчилася невдачею
В інспекції зазначили, що збиток, завданий природі і державі, стягуватиметься з судновласника. "У зв'язку з тим, що зараз танкер лежить на місці, підйом його не завершений і можливий ще витік нафтопродуктів в майбутньому з відсіків і з машинного відділення, тому остаточна сума збитків буде нарахована за результатами завершення робіт з підйому та буксирування судна", — додали в ДЕІ.
Як повідомляли "Українські Реалії", 24 липня в Одесі зробили чергову невдалу спробу підняти танкер Delfi, який зазнав аварії восени 2019 року в акваторії пляжу "Дельфін".
26 липня в Одеській ОДА повідомили, що проблему із затонулим танкером визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Операція з підняття танкера перейшла під контроль Адміністрації морських портів України.
27 липня в Одесі із затонулого танкера Delfi стався новий витік нафти.