ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Американські катери, які отримає Україна, озброять ракетними комплексами

Американські катери, які отримає Україна, озброять ракетними комплексами

425

Фото: armyinform.com.ua

Малогабаритні протикорабельні ракети типу ВGM-176В Griffin, якими оснастять катери, здатні знищити невеликий катер чи малотоннажний корабель супротивника

У США розглядають можливість оснастити патрульні катери Mark VI, які мають надійти до складу українського військового флоту, зброєю, яка матиме більшу вогневу потужність.

Про це повідомляє Армія Inform.

Зокрема передбачається, що американські катери озброять ракетними комплексами малої дальності для знищення цілей супротивника. Йдеться про малогабаритні протикорабельні ракети типу ВGM-176В Griffin. Довжина ракети становить 110 см, діаметр — 140 мм, дальність стрільби — до 20 км, маса бойової частини — приблизно 6 кг. Зазначається, що така ракета здатна знищити невеликий катер чи малотоннажний корабель супротивника.

"За грамотної тактики бойового застосування ці ракети здатні становити загрозу й для значно більших бойових кораблів, наприклад для корвета чи фрегата. Звісно, потопити авіаносець чи крейсер ними не можна, але шкоди завдати цілком реально, зокрема з людськими жертвами", — пише видання. 

Крім того, додатково на катерах планується встановити системи управління та самонаведення ракет на цілі. При цьому наголошується, що американські ракети типу ВGM-176В Griffin не стануть конкурентами вітчизняних протикорабельних крилатих ракет "Нептун", оскільки у них різні характеристики та призначення. Ракети Griffin оборонятимуть прибережну зону, а географія застосування "Нептуна" до 280 км — це акваторія Азовського та Чорного морів, включно з винятковою (морською) економічною зоною України.

Нагадаємо, у липні 2020 року Держдепартамент США схвалив продаж Україні до 16 одиниць сучасних, швидких та маневрових кораблів, призначених для патрулювання прибережних морських територій, та супутнього обладнання.

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро