Згідно з планами Укравтодору, до 2040 року в Україні 30 % доріг планують побудувати з бетону.
Про це йшлося на презентації Програми розвитку цементобетонних доріг в Україні на 5 серпня, інформують "Українські Реалії".
За даними Укравтодору, сьогодні цементобетонні дороги становлять лише 1,4 % від загальної протяжності мережі автодоріг в Україні. Причому в будівництві таких доріг майже немає імпортної складової. У найближчі п’ять років показник бетонних доріг планується довести до 5 %.
"На перший погляд це мало, але це втричі збільшить кількість об’єктів побудованих та відремонтованих у цементобетоні на дорогах загального значення... Стратегічна ціль — зробити так, щоб до 2040 року ми мали до 30 відсотків доріг з цементобетонним покриттям, що відповідає світовим тенденціям", — заявив представник Укравтодору.
Головними перспективними об'єктами мережі цементобетонних доріг на сході України стануть міжнародна траса М-29 Харків — Перещепине (180 км), національна траса Н-08 Бориспіль — Маріуполь (95 км в межах Дніпропетровської області) та регіональна траса Р-55 Одеса — Новий Буг (135 км).
Своєю чергою народна депутатка Олена Шуляк повідомила про підготовку концепції розвитку бетонних доріг в Україні на 2021–2025 роки. "Протягом п'яти років планується витратити 95,5 млрд грн на будівництво бетонних доріг в Україні. Кошти будуть залучатися з держбюджету, можливо, частина коштів буде надана Міжнародним валютним фондом", — сказала Шуляк.
Автори програми очікують, що розвиток бетонних доріг дозволить збільшити ВВП України, скоротити витрати на утримання доріг, а також створити додаткові шість тисяч робочих місць.
Нагадаємо, Укравтодор планує до кінця поточного року закінчити будівництво першої бетонної дороги в Україні на ділянці Дніпро —Царичанка — Кобеляки — Решетилівка, що пролягає територією Дніпропетровської та Полтавської областей. Реалізація цього проекту дозволить скоротити час на подолання маршруту з Дніпра до Києва майже на дві години.