ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. До 2040 року 30 % українських доріг планують побудувати з бетону

До 2040 року 30 % українських доріг планують побудувати з бетону

631
До 2040 року 30 % українських доріг планують побудувати з бетону 1 До 2040 року 30 % українських доріг планують побудувати з бетону 2 До 2040 року 30 % українських доріг планують побудувати з бетону 3 До 2040 року 30 % українських доріг планують побудувати з бетону 4

Фото: budport.com.ua

Згідно з планами Укравтодору, до 2040 року в Україні 30 % доріг планують побудувати з бетону. 

Про це йшлося на презентації Програми розвитку цементобетонних доріг в Україні на 5 серпня, інформують "Українські Реалії". 

За даними Укравтодору, сьогодні цементобетонні дороги становлять лише 1,4 % від загальної протяжності мережі автодоріг в Україні. Причому в будівництві таких доріг майже немає імпортної складової. У найближчі п’ять років показник бетонних доріг планується довести до 5 %. 

"На перший погляд це мало, але це втричі збільшить кількість об’єктів побудованих та відремонтованих у цементобетоні на дорогах загального значення... Стратегічна ціль — зробити так, щоб до 2040 року ми мали до 30 відсотків доріг з цементобетонним покриттям, що відповідає світовим тенденціям", — заявив представник Укравтодору.

Головними перспективними об'єктами мережі цементобетонних доріг на сході України стануть міжнародна траса М-29 Харків — Перещепине (180 км), національна траса Н-08 Бориспіль — Маріуполь (95 км в межах Дніпропетровської області) та регіональна траса Р-55 Одеса — Новий Буг (135 км).

Своєю чергою народна депутатка Олена Шуляк повідомила про підготовку концепції розвитку бетонних доріг в Україні на 2021–2025 роки. "Протягом п'яти років планується витратити 95,5 млрд грн на будівництво бетонних доріг в Україні. Кошти будуть залучатися з держбюджету, можливо, частина коштів буде надана Міжнародним валютним фондом", — сказала Шуляк.

Автори програми очікують, що розвиток бетонних доріг дозволить збільшити ВВП України, скоротити витрати на утримання доріг, а також створити додаткові шість  тисяч робочих місць.

Нагадаємо, Укравтодор планує до кінця поточного року закінчити будівництво першої бетонної дороги в Україні на ділянці Дніпро —Царичанка — Кобеляки — Решетилівка, що пролягає територією Дніпропетровської та Полтавської областей. Реалізація цього проекту дозволить скоротити час на подолання маршруту з Дніпра до Києва майже на дві години.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро