ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 36,57
EUR 40,17
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Вибори в Білорусі: розпочався основний день голосування, ЦВК переконує у рекордній явці на дострокове голосування

Вибори в Білорусі: розпочався основний день голосування, ЦВК переконує у рекордній явці на дострокове голосування

701

Фото: V. Fedosenko/Reuters

На шостих президентських виборах в історії незалежної Білорусі в достроковому голосуванні нібито взяли участь 41,7% білорусів

У сусідній з Україною державі розпочався основний день голосування. Виборчі дільниці працюватимуть з восьмої до двадцятої години за місцевим часом. На шостих президентських виборах в історії незалежної Білорусі в достроковому голосуванні нібито взяли участь 41,7% білорусів, що мають право голосу, це 2 854 336 виборців.

Про це повідомляє ЦВК Білорусі.

Такий показник явки є максимальним порівняно з усіма попередніми президентськими кампаніями в Республіці Білорусь. Про попередній рекорд ЦВК рапортувала на минулих виборах у 2015 році. Тоді в достроковому голосуванні нібито взяли участь 36,05% виборців, а в цілому на п'ятих виборах президента явка склала 86,75%. Того року Олександр Лукашенко нібито набрав 83,49% голосів, що також стало рекордним показником "підтримки" за всі роки при владі. 

Читайте такожІз Білорусі в Україну везли рекордну партію контрабандних цигарок

Дострокове голосування на президентських виборах 2020 року стартувало 4 серпня і тривало п'ять днів, по 8 серпня включно. Основний день виборів призначений на неділю, 9 серпня.

За посаду президента Білорусі на цей раз змагаються п'ять кандидатів, в тому числі нинішній президент Білорусі Олександр Лукашенко — він йде на вибори в шостий раз. Головним конкурентом Лукашенка ЗМІ вважають дружину політв'язня, відеоблогера Сергія Тихановського Світлану Тихановську

Також ЦВК зареєструвала кандидатами колишнього депутата нижньої палати парламенту країни Анну Канопацкую, співголову громадського об'єднання "Говори правду" Андрія Дмитрієва, голову партії "Білоруська соціал-демократична Грамада" Сергія Черечня.

Згідно з даними ЦВК, на шостих президентських виборах право голосу мають 6 844 932 громадянина Республіки Білорусь.

Виборам передували мітинги і затримання. Зокрема останні арешти відбулись у п'яницю і суботу. Напередодні силовики затримали голову штабу опозиційної кандидатки у президенти Тихановської. Серед затриманих перед голосуванням було і двоє журналістів, громадян України — Ірина Ромалійська та Іван Гребенюк — їх видворили до України і заборонили в'їзд до Білорусі на 10 років. Вони висвітлювали перебіг виборів у сусідній країні.

Як повідомляли "Українські Реалії", 30 липня опонентка Лукашенка зібрала 25-тисячний мітинг у Мінську.

 

ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро