Національне агентство з питань запобігання корупції склало протоколи про адміністративне правопорушення на суддів Конституційного Суду Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка та Ірину Завгородню, а Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про накладання арешту на цілісний майновий комплекс та 100% акцій АТ "Мотор Січ", повідомляють "Українські реалії".
Партію "Слуга народу" позбавили фінансування: у НАЗК назвали причину
Партія "Слуга народу" знову втратила державне фінансування своєї діяльності через порушення у фінансовій звітності. Про це повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції.
Зазначається, що НАЗК виявило ознаки порушення звітності про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 11 партій:
- "Рух нових сил Михайла Саакашвілі";
- ВО "Свобода";
- "Слуга народу";
- Блок Вілкула "Українська перспектива";
- "Важливий кожен";
- "ВАРТА";
- Соціал-патріотична асамблея слов'ян;
- "Нова демократія";
- "Громадянська сила";
- "Команда Андрія Балоги";
- Конгрес українських націоналістів.
Крім того, антикорупціонери побачили ознаки кримінальних злочинів у звітах "Слуги народу" за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування виборчої кампанії), ч. 5 ст. 366 (службове підроблення офіційних документів) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна в особливо великих розмірах або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) ККУ.
У зв'язку з виявленими порушеннями наказом голови НАЗК Олександра Новікова зупинено державне фінансування партії "Слуга народу".
НАЗК склало протоколи на трьох суддів КСУ через скандальне рішення
Національне агентство з питань запобігання корупції склало протоколи про адміністративне правопорушення на суддів Конституційного Суду Володимира Мойсика, Ігоря Сліденка та Ірину Завгородню. Про це заявив голова НАЗК Олександр Новіков, передає пресслужба відомства.
Він нагадав, що всі троє суддів, розглядаючи питання про скасування частини антикорупційного законодавства(у жовтні 2020 року), діяли в умовах конфлікту інтересів, що містить ознаки адміністративного правопорушення.
Мойсику і Сліденку вручили протоколи за те, що вони невчасно подали повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Голосіївський райсуд Києва ще до 27 жовтня розподілив їхні справи. Але 27-го КСУ (за участю цих суддів) визнав неконституційними норми закону, які встановлювали адміністративну відповідальність за такі порушення, пов'язані з корупцією. Через це суд змушений був закрити ці провадження.
Таким чином судді уникли штрафу в 1700-3400 грн. Отже, ухвалюючи рішення, судді КСУ діяли в умовах конфлікту інтересів, що є порушенням статті 172-7 КУпАП.
Ознаки конфлікту інтересів помітили і в діях Завгородньої. До прийняття КСУ згаданого рішення НАЗК виявило в деклараціях судді незадекларований автомобіль Land Rover, який належить її чоловікові. Зі свого боку Національне антикорупційне бюро було змушене закрити цю справу через скасування кримінальної статті
Зеленський задекларував ще майже 5 млн грн роялті
Президент Володимир Зеленський задекларував 4 589 832 грн роялті від ТОВ "Квартал 95" і ТОВ "Кіностолиця". Запис про суттєву зміну в майновому стані глави держави було викладено в Єдиному державному реєстрі декларацій у понеділок, 4 січня.
У ньому зазначено, що Зеленський 30 грудня 2020 року одержав дві виплати роялті від ТОВ "Квартал 95" на 1 048 000 грн і 3 306 832 грн. Ще в одному повідомленні зазначено, що президент отримав 235 тис. грн роялті від ТОВ "Кіностолиця".
В Україні запустили кампанію декларування майна й доходів
Сьогодні в Україні розпочалася щорічна кампанія декларування майна та доходів, яка триватиме до 31 березня. Про це нагадав Тelegram-канал Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження агентства, "громадяни знову можуть подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані в електронному вигляді в реєстрі декларацій".
Хабарі за ігнорування домашнього насильства: на Закарпатті затримали двох копів
У Закарпатській області двоє копів погоріли на хабарях. Гроші вони отримували за те, що "закривали очі" на домашнє насильство. Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Так, про підозру повідомили 20-річному дільничному поліцейському і 28-річному оперуповноваженому відділу поліції.
Вони систематично вимагали хабарі від громадянина. За це обіцяли ігнорувати звернення його дружини про домашнє насильство і несплату аліментів, а також не передавати матеріали до органу досудового розслідування. Побоюючись кримінального покарання, чоловік погоджувався платити. Дільничного офіцера затримали під час отримання грошей.
Тепер підозрюваним загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі без права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років з конфіскацією майна.
Суд наклав арешт на майно та 100% акцій "Мотор Січ"
Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про накладання арешту на цілісний майновий комплекс та 100% акцій АТ "Мотор Січ". Про це повідомляє прес-центр СБУ.
За результатами судового розгляду майно передано в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) з обов’язковим визначенням управлінської компанії, що має державну форму власності.
При цьому у прес-центрі СБУ зазначили, що АТ "Мотор Січ" продовжить роботу згідно з вимогами чинного законодавства, зі збереженням робочих місць та виконанням зобов‘язань в рамках виробничих замовлень.
РНБО запровадила санкції проти Януковича, Азарова та інших чиновників
Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти екс-президента Віктора Януковича, колишнього прем'єра Миколи Азарова та інших високопосадовців. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні РНБО у п'ятницю, 19 березня, за поданням Служби безпеки України.
Секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що на засіданні було заслухано дві окремі доповіді - від голови Служби безпеки Івана Баканова і Кабінету міністрів. У поданні уряду йшлося про колишніх правоохоронців, які зрадили присязі і зараз працюють на території Російської Федерації або тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей.
"Я зачитаю зараз перелік осіб, проти яких держава Україна ввела максимальний обсяг санкцій, який передбачений чинним законодавством", - сказав Данілов.
Загалом під санкції потрапили 27 осіб:
- екс-прем'єр-міністр Микола Азаров;
- "міністр внутрішніх справ Криму" у період російської окупації Сергій Абісов;
- самопроголошений голова "уряду Криму" Сергій Аксьонов;
- колишній нардеп від "Партії регіонів" Олександр Бобков;
- екс-начальник Управління громадської безпеки ГУМВС України в АР Крим Валерій Грицай;
- російський політичний діяч Костянтин Затулін;
- колишній керівник Севастопольського управління СБУ Петро Зима;
- Андрій Іванцов;
- начальник слідчого управління ГУМВС України в АР Крим Олег Кирилін;
- колишнього нардеп від "Партії регіонів" Вадим Колесніченко;
- так званий "голова Державної ради Криму" у період окупації Володимир Константінов;
- бізнесмен Сергій Курченко;
- заступник командира полку "Беркут" Сергій Кусюк;
- екс-міністр оборони Павло Лебедєв;
- "голови" російської окупаційної адміністрації "ЛНР" Леонід Пасічник;
- керівник окупаційного російського "МВС" у Севастополі Олександр Поддубов;
- "екс-прокурор" окупованого Росією Криму Наталія Поклонська;
- екс-генеральний прокурор Віктор Пшонка;
- екс-міністр оборони Дмитро Саламатін;
- екс-голова Національного банку Ігор Соркін;
- екс-міністр освіти Дмитро Табачник;
- Микола Ткаченко;
- екс-заступник начальника ГУ МВС України в АР Крим Микола Федорян;
- Микола Фіськов;
- директор Державного департаменту надлишкового майна та земель Олександр Черпицький;
- Ольга Чичелімова;
- екс-президент Віктор Янукович.
"Якщо ви звернули увагу на мої наголоси, частина з цих громадян, які були громадянами України - 99%, є зараз громадянами Російської Федерації", - сказав Данілов.