ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Дайджест новин 25 березня "Кримінальна реальність"

Дайджест новин 25 березня "Кримінальна реальність"

1284

В Україні за останню добу виявили 16 669 нових випадків інфікування коронавірусом (максимальне число з 28 листопада 2020 року). Про це повідомляє міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці в Facebook.

Всього інфекцію підтвердили у 1 596 575 осіб. За минулу добу від COVID-19 померли 362 українці – це найбільша кількість смертей за добу з початку пандемії (всього – 31 135). Вилікувати вдалося 1 283 020 інфікованих (6748 – за останню добу).

Ухилився від податків на 97 млн грн: нардепу М'ялику вручили підозру

Генеральна прокуратура (ГПУ) вручила підозру в ухилянні від податків на суму 97 млн гривень народному депутату України від партії "За майбутнє" Віктору М'ялику.

 

За даними прокуратури, народний обранець займався підприємницькою діяльністю без реєстрації юридичної особи. Про це повідомила генпрокурор Ірина Венедіктова

Слідство встановило, що підозрюваний у 2012 році почав будувати житлові будинки в с. Петропавлівська Борщагівка та с. Софіївська Борщагівка Київської області. Прибуток нардеп отримав від продажу квартир і нежитлових приміщень в цих будинках. Всю нерухомість – 1221 об'єкт – він просто оформив на себе як фізична особа. Відзначимо, що згідно з його декларації за 2019 рік, на ньому значилося тільки квартир близько 160.

"Реєстрації в якості суб'єкта господарської діяльності в формі фізичної особи-підприємця або юридичної особи не здійснив", – йдеться в повідомленні.

Доходи депутат теж задекларував як доходи фізособи від продажу власного майна. Тобто заплатив податки за ставкою 5% замість 18%.

Венедіктова не назвала імені підозрюваного, але як дізналися РБК-Україна і Українські новини зі своїх джерел в Офісі генпрокурора, мова йде про депутата від партії "За майбутнє" Віктора М'ялика.

"Мова йде про М'ялика", – сказав співрозмовник.

Сам депутат підтвердив це Суспільному і зазначив, що у нього зараз проходять обшуки. Крім того, М'ялик заявив, що платив усі податки та має необхідні документи.

 

Озброєний водій на авто з придністровським номером катався Києвом

У Києві на проспекті Героїв Сталінграда патрульні поліцейські зупинили автомобіль марки Volkswagen з номером невизнаної держави – Придністров'я. Як повідомили в Telegram-каналі dtp.kiev.ua, у водія вилучили бойовий пістолет і патрони до нього. Дозволу на носіння та зберігання зброї у нього не було.

Зарплата членів НКРЕКП за рік зросла у 2 рази на тлі мільярдних збитків держкомпаній

Заробітна плата членів Тарифної комісії НКРЕКП за 2020 рік зросла у 2 рази – до 200 000 грн на місяць. Про це свідчать декларації 3 із 6 членів комісії, оприлюднені в Нацагентстві з протидії корупції, повідомляє "Obozrevatel".

Середньомісячна зарплата Ольги Бабій, відповідальної за тарифи для водоканалів, за рік зросла із 69 000 до 148 000 грн. У цілому за 2020 рік зарплата Бабій склала 1,48 млн грн. Ця сума не враховує 50% премії за останній квартал минулого року

Зарплата ще одного члена комісії – Руслана Кайдаша – у 2020 році виросла на 85% – до 205 000 грн на місяць, у порівнянні зі 110 000 грн, які він отримував на посаді члена комісії в листопаді-грудні 2019 року відразу після призначення.

Середньомісячна зарплата Ольги Кривенко у 2020 році склала 213 000 грн. У порівнянні із 2019 роком зросла на 40%, незважаючи на те, що сама Кривенко пішла на пониження, припинивши очолювати комісію і ставши звичайним членом.

Решта три члени НКРЕКП – Валерій Тарасюк, Дмитро Коваленко та Олексій Магда – декларації про доходи ще не оприлюднили.

ПВК, торгівля зброєю, міжнародний тероризм. У чому звинувачують Семенченка і чим все може закінчитися

24 березня СБУ повідомила про те, що спецслужбі вдалося припинити незаконну діяльність "приватної військової компанії", яку організували колишній комбат і ексдепутат Семен Семенченко і "позаштатний агент НАБУ" Євген Шевченко. Всі подробиці – у матеріалі сайту "Сьогодні". До її складу входило більш ніж 150 людей, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. Під час обшуку силовики вилучили цілий арсенал, зокрема 4 гранатомети, 3 автомати Калашникова, 7 помпових рушниць і понад 5 тис. патронів.

Підготовка членів ПВК проходила на базі в Київській області й навіть за кордоном. Найманців з колишніх силовиків тренували навичкам поводження зі зброєю і ведення бойових дій. За інформацією журналістів Depo.ua, йдеться про приватну військову корпорацію Donbas Battalion Corp., зареєстровану влітку 2019 року в США.

Але найгучніше звинувачення – у постачанні зброї на Близький Схід і закупівлі деталей для українського озброєння не тільки в РФ, та ще й за завищеними цінами.

Крім організаторів, ще трьом громадянам України, яких називають активними членами ПВК, повідомили про підозру за статтею 260 Кримінального кодексу України (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань). Це Ігор Орленко (позивний "Соболь"), Сергій Акімович та Олександр Новіков, яких затримали вранці 25 січня, пише "Суспільне".

МВС оновило правила видачі автомобільних номерів: що змінилось

Кожний сервісний центр МВС видаватиме на транспортні засоби, незалежно від місця прописки власника, номерні знаки лише своєї області.

Про це йдеться у наказі МВС від 02 березня 2021 року № 166, передає прес-служба Головного сервісного центру МВС.

"Основним нововведенням, що запроваджується, є зміна визначення адміністративно-територіальної належності транспортного засобу, а саме не за місцем прописки власника, як було дотепер, а за місцем здійснення реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу.

Тобто, кожний сервісний центр МВС видаватиме на транспортні засоби, незалежно від місця прописки власника, номерні знаки лише своєї області", - пояснили у відомстві.

При цьому, зазначені вимоги не поширюються на номерні знаки, які українці залишили на платному зберіганні в сервісному центрі МВС.

Венедіктова заробила майже мільйон за 2020 рік

Генпрокурор Ірина Венедіктова задекларувала 944 тисячі 944 гривні доходу, нежитлове приміщення на 149,5 кв. м, паркомісце на 15,7 кв. м у Харкові та автомобіль Porsche Cayenne, 2013 року випуску. Венедіктова заробила 753 259 гривень в Офісі генпрокурора, 130 987 гривень у ДБР та 25 760 гривень у Верховній Раді, ще 32 640 гривень отримала від надання майна в оренду, 2072 гривні – як компенсацію за невикористану відпустку, 226 гривень відсотків у банку.

Генпрокурор тримає у банку 10 495 гривень та 5 132 євро, також 620 тисяч гривень 20 тисяч доларів готівкою.

Чоловік Венедіктової заробив у 2020 році 1 289 662 гривень. Він тримає у банку 87 123 гривні та ще 800 тисяч гривень і 20 тисяч доларів готівкою.

Венедіктова мешкає в орендованому чоловіком будинку площею 147,8 кв. м на Київщині.

Розтрати у Приватбанку: ВАКС призначив експрацівниці заставу у 2,7 мільйона

Вищий антикорупційний суд 25 березня застосував до колишньої працівниці Приватбанку запобіжний захід у вигляді застави у 2,7 млн грн – її підозрюють у розтраті 136 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба ВАКС.

Як підтвердила у коментарі Економічній правді речниця Вищого антикорсуду Олеся Чемерис, йдеться саме про епізод розтрати 136 мільйонів гривень.

З запису розгляду справи зрозуміло, що йдеться про Надію Конопкіну, ексочільницю департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства. Зокрема, справа стосується змови з ексголовою правління Приватбанку Олександром Дубілетом та іншими особами. Конопкіну підозрюють у приховуванні злочину, усуненні перешкод його вчинення, його пособництву, а відтак – у співучасті.

Повідомляється, що підозрювана також зобов’язана дотримуватися інших процесуальних обов’язків. Серед них: прибувати за кожною вимогою до слідчого, детектива або суду; не залишати Дніпропетровську область без дозволу слідчого, детектива або суду; повідомляти слідчого, детектива або суд про зміну місця проживання та роботи; утриматися від спілкування із особами, зазначеними в ухвалі (Олександром Дубілетом та Людмилою Шмальченко); здати на зберігання до відповідних органів паспорт та інші документи, які надають право на виїзд за межі України.




Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:



Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро