У Львові сталося вбивство дівчини з Дніпропетровської області – її тіло зі слідами насильницької смерті виявили в квартирі в центрі міста. Про це повідомили в управлінні Нацполіції у Львівській області.
Зазначається, що мертву студентку з множинними ранами знайшли 30 березня в орендованій квартирі на вулиці Личаківській.
Загиблою виявилася 19-річна жителька Дніпропетровської області, студентка одного з львівських вишів. Раніше, 30 березня, її мати заявила в поліцію про зникнення доньки.
З цього приводу відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство), яка передбачає покарання у вигляді 7-15 років позбавлення волі.
АМКУ оштрафував групу "Приват" на 4,7 млрд грн: мережа АЗС "хімічила" з ціною бензину
Антимонопольний комітет на 4,7 млрд грн оштрафував найбільшу мережу АЗС України, що входить до групи "Приват", за антиконкурентні дії при встановленні цін пальне. Про це у вівторок, 30 березня, повідомляє пресслужба регулятора.
Штраф накладено на ТОВ "ВТФ "Авіас", ТОВ "Торговий дім "Авіас", ТОВ "Пром Гарант Плюс", ТОВ "Альянс Еволюшн", ПАТ "Укртатнафта" і 169 операторів АЗС (в тому числі ПАТ "Укрнафта").
В АМКУ зазначають, що в рамках розпочатої 2016 року справи встановлено, що в сфері роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами в Україні діє система безготівкових розрахунків скретч-картами і паливним картами "Авіас". У ній беруть участь понад 1625 АЗС, що працюють під різними брендами у всіх регіонах України, займаючи 25% ринку.
"Комітет визначив, що проєкт "Авіас" є організованим, координованим та функціонує з метою узгодження цінової і торговельної поведінки учасників", – сказано в повідомленні антимонопольників.
Двох депутатів позбавили мандатів: чому вони йдуть з Ради
Верховна Рада підтримала постанови про позбавлення депутатських повноважень народних депутатів від "Слуги народу" Олександра Скічка та партії "За майбутнє" Ігоря Колихаєва.
Повноваження Колихаєва дострокової припинені у зв'язку з його обранням в одномандатному виборчому окрузі № 184, Херсонська область, мером Херсона. Також у зв'язку з цим він подав заяву про складення ним мандата.
Заступник голови КСУ задекларував церкву, особняк у 500 метрів і 3 млн грн зарплати
Заступник розжалуваного глави Конституційного Суду Олександра Тупицького – Сергій Головатий – оприлюднив декларацію про доходи за 2020 рік, в якій вказав, що володіє церквою, величезним особняком, квартирами і 5 земельними ділянками. Про це свідчать дані Єдиного держреєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В Оленівці Фастівського району (за 40 хвилин їзди від Києва) у Головатого є житловий будинок площею 464 кв. м і чотири земельні ділянки загальною площею в 60 соток. У Києві у судді дві квартири – 142 і 96,6 кв. м.
У місті Сміла Черкаської області він задекларував 50% власності на житловий будинок. Йому там належить трохи більше як 80 "квадратів". А в смт Вільшана Звенигородського (раніше – Городищенського) району Черкаської області Головатий володіє храмом Української православної церкви Київського патріархату (201 кв. м) і орендує земельну ділянку в 15 соток.
"Нафтогаз" та "Укрпошту" точно не продадуть. Рада заборонила приватизацію низки підприємств
В Україні затвердили новий список підприємств та інших об'єктів держвласності, які не підлягають приватизації. До переліку, зокрема, увійшли "Укрпошта" (купівлею якої вже цікавилися китайці), "Укрзалізниця", "Нафтогаз України", холдинг "Артем" та ін. – всього більше 650 об'єктів. Попередній перелік був скасований у 2019 році. У новий список включені підприємства, які:
• забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави;
• є природними монополіями;
• мають критично важливе значення для суспільства.
Про це йдеться в урядовому законопроєкті № 4020, який Верховна Рада прийняла в першому читанні 289 голосами. З повним списком підприємств, які не можна приватизувати, можна ознайомитися в додатках до документа.
Депутати планують дещо змінити список підприємств до другого читання – кожен нардеп зможе запропонувати додати до переліку об'єкти, які він вважає стратегічними.
Зухвале пограбування в Одесі: у інженера відібрали майже мільйон гривень
В Одесі обікрали інженера будівельної фірми. Зловмисники накинулися на чоловіка біля офісу, в якому той працює, і відібрали майже мільйон гривень.
Як повідомляє кореспондентка "Сьогодні" Оксана Щербина, він привіз в сумці зарплату співробітникам. Чоловіка підстрелили, побили і пограбували. Потерпілому знадобилася термінова допомога лікарів – його прооперували.
СБУ знову "трясе" організацію Медведчука: обшуки пройшли в 10 регіонах
СБУ знову взялася за громадську організацію "Український вибір", лідером якої є нардеп Віктор Медведчук. Силовики проводять обшуки у колишніх учасників цієї організації. Про це повідомив в Facebook нардеп Ренат Кузьмін. За його словами, обшуки проходять в кількох областях.
"Після проведених минулого тижня обшуків в офісі "Українського вибору", сьогодні з самого ранку співробітники СБУ проводять обшуки у громадян, які колись мали відношення до цієї громадської організації. Їх підозрюють у сепаратизмі, тероризмі та інших, які стали вже традиційними в Україні злочинами проти основ національної безпеки", – написав Кузьмін.
"Нафтогаз" отримав спецдозволи щодо 4 нафтогазових ділянок
Держгеонадр видала 4 спецдозволи на право користування Балаклійською, Іванівською, Бузівською і Берестянською нафтогазовими ділянками для Укргазвидобування, у компанії планують розпочати видобування газу вже наступного року. Про це повідомляє Укргазвидобування у Facebook.
Згідно повідомлення цьогоріч проведуть переобробку та переінтерпретацію сейсморозвідувальних робіт 2D минулих років та іншої наявної геологічної інформації та дадуть старт 3D сейсморозвідці для отримання додаткових даних.
Також у компанії хочуть розпочати відновлення та підключення декількох раніше ліквідованих свердловин. Загалом, протягом перших 5 років Укргазвидобування планує провести 3D сейсмічну розвідку на площі 1,5 тис. кв. км і пробурити 12 розвідувальних свердловин.
Шмигаль за рік заробив майже 700 тисяч гривень
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль за 2020 рік задекларував близько 664 тисяч гривень доходу, включно із заробітною платою на посаді очільника уряду.
Зокрема, у кріслі прем’єра він отримав 540 тисяч зарплати. Ще 34 тисячі гривень становить заробітна плата на посаді очільника Івано-Франківської ОДА. Також Шмигаль отримав дохід від продажу нерухомого майна у розмірі 90 тисяч гривень. Ймовірно, мова йде про гараж, який зазначався у декларації за 2019 рік. Водночас за 2020 рік цієї нерухомості вже немає у власності очільника уряду.
Його дружина заробила за минулий рік лише близько 26 тисяч гривень
Інших суттєвих змін у майновому стані прем’єра та його родини за минулий рік, згідно із декларацією, не відбулось.