ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»
USD 0,00
EUR 0,00
UaRu
  1. Головна
  2. /
  3. Like
  4. /
  5. Дайджест новин 8 квітня "Кримінальна реальність"

Дайджест новин 8 квітня "Кримінальна реальність"

1030

Фото: pravda.com.ua

Виплата премії членам тарифної комісії НКРЕКП по 250 000 грн кожному в умовах розвалу ринку – це злочин і знущання над здоровим глуздом. Про це заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко.

"Покажіть мені цього інтелектуала, який коштує таких цих мільйонів з кишені платників податків?! Хто в них там за інтелект? Колишня членкиня партії Самопоміч? Чи спеціаліст по рейдерському захопленню готелів? А може автор схеми розкрадання Укрзалізниці на схемах постачання струму?", - заявив Кучеренко на своїй сторінці в Facebook.

Чи не вперше за 20 років майже усі державні енергетичні компанії завдяки "високоінтелектуальним" діям НКРЕКП стали збитковими.

"Шановний Володимире Олександровичу, це вже перейшло всі межі дозволеного. Це який такий високоінтелектуальний труд? Посніть, будь ласка, ви несете відповідальність за людей яких ви призначили. Високоінтелектуальна робота це про що? А може це вдячність за безумний тариф на розподіл газу, який ледь не призвів до тарифного повстання? А може це подяка від зелених металургів пана Пінчука, які сьогодні керують енергетикою через НКРЕКП, паплюжать недоринок, збагачуються на ексклюзивних скидках від держави?", - наголосив нардеп.

Він нагадав, що премію керівництву НКРЕКП оплатили с своїх платіжках споживачі.

 "Вважаю своєю задачею повернути вкрадені на премії нелегітимними членами НКРЕКП гроші на місце в державний бюджет. І збираюся разом з колегами докласти для цього максимум зусиль. Нас не чують, але такими темпами скоро заговорить вулиця. Безкінечно таке знущання відбуватись не може", - підсумував нардеп.

Скеровано клопотання у ВАКС про арешт адвокатів, затриманих на одержанні $ 100 тис. хабаря для суддів ОАСК, - САП

8 квітня 2021 року прокурори САП і детективи НАБУ вручили клопотання про обрання запобіжних заходів адвокатам, підозрюваним у підбурюванні до надання неправомірної вигоди у сумі 100 тис. доларів США за вирішення питання з винесенням рішення у справі, яка слухається в Окружному адміністративному суді м. Києва. Про це повідомляє пресслужбу САП.

Прокурори наполягають на застосуванні до підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 70 млн гривень і 14 млн гривень відповідно. Зазначені клопотання направлено до Вищого антикорупційного суд для розгляду.

ТСК щодо "Укрзалізниці" просить прем’єра надати звіти роботи Наглядової ради: її члени не мали права на премії

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради, що розслідує діяльність "Укрзалізниці", просить Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля надати звіти про роботу членів Наглядової ради компанії та відомості про виплачені їм винагороди, що необхідно для визначення правомірності надання винагород згідно із законодавством. Про це йдеться в офіційному запиті. 

Як зазначено в документі, член Наглядової ради має право на оплату послуг у вигляді річної та додаткової винагород, а також на компенсацію витрат, пов’язаних з виконанням ним своїх функцій. Це передбачено Порядком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів No668 від 04.07.2017. При цьому максимально допустимий розмір базової місячної винагороди не може перебільшувати для АТ "Укрзалізниця" 22 середньомісячні зарплати за видом економічної діяльності за квартал, що передує.

"Водночас критичний стан "Укрзалізниці" свідчить про невиконання Наглядовою радою своїх функцій повною мірою. Тому виникла необхідність у проведенні аналізу ефективності роботи членів Наглядової ради АТ "Укрзалізниця" та надання оцінки виконання ними умов договору", - підкреслила у своєму листі голова ТСК.

Оскільки Наглядова рада щороку звітує перед Кабміном про результати роботи і на підставі цих звітів формується розміри винагороди, ТСК звернулася до прем’єра з вимогою надати копії усіх звітів Наглядової ради, а також копії актів приймання-передачі послуг, наданих головою та членами Наглядової ради АТ "Укрзалізниця".

Нардеп "Батьківщини" Бондарєв влаштував дебош у Київраді і погрожував побити кількох чиновників

Народний депутат "Батьківщини" Костянтин Бондарєв ображав депутата облради, ексмера Василькова Володимира Сабадаша ("За Майбутнє"), Ярослава Москаленка ("За Майбутнє") і Романа Титикала ("Європейська солідарність"), також пропонував їм "піти, вийти". Про це повідомляє "КиевВласть".

Спочатку Бондарєв почав штовхати Володимира Сабадаша і запропонував "вийти", щоб продовжити розборки. Сабадаш уже зняв піджак, але втрутився депутат Ярослав Москаленко ("За Майбутнє"), який попросив Бондарєва "заспокоїтися і протверезіти".

"Він (Володимир Сабадаш. - Ред.) приїжджає і намагається вербувати моїх людей, як тварь кагебешна... Ще раз ти кудись приїдеш, я тебе приїду від###жу", - пообіцяв Бондарєв.

Після втручання колег депутати розійшлися, а Бондарєв пішов у кулуари обласної ради. Однак був відсутній нардеп недовго. Через кілька хвилин він повернувся в зал і почав нападати на депутата Київоблради Романа Титикала ("Європейська солідарність").

"Якщо б я тебе хотів від####ити, я б тебе від####ив. А поки я тебе просто ображаю, як юриста. Ви з####или гроші", - говорив Бондарєв.

Титикало відповів, що не хоче спілкуватися з Бондарєвим, оскільки той говорить неправду. Але Бондарєв продовжив: "Титикало, ти - тварина, як з####ила гроші з Київського обласного бюджету. Ти призначив туди керівника, якого куруєш до сьогодні і з####ив звідти 15 млн гривень. Друже, ми це розкопаємо, і тебе, тварино, посадимо теж у в'язницю".

КС визнав неконституційним зменшення пенсій для інвалідів-чорнобильців

Конституційний суд України визнав неконституційною норму закону, якою Верховна Рада надала повноваження Кабінету Міністрів визначати мінімальний розмір пенсій по інвалідності громадянам України, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Про це інформує пресслужба суду.

"Конституційний суд визнав ... неконституційною ч. 3 ст. 54 Закону 796-XII в редакції Закону № 76-VIII про надання Верховною Радою повноважень Кабінету Міністрів визначати своїми актами мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок втрати працездатності або захворювання, а також пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи", - наголошується в повідомленні КС.

Суд у своєму рішенні вказав на особливий статус осіб, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС і, як наслідок, їхній посилений соціальний захист відповідно до Основного закону.

"Держава може змінювати законодавче регулювання у сфері соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, але в разі зміни такого регулювання воно не повинно стосуватися обмежень ... Однак держава в особі Кабінету Міністрів України визначила в Порядку мінімальні розміри державної пенсії по інвалідності ... в розмірах значно менших, ніж було гарантовано Законом", - підкреслюється в повідомленні КС.

НАБУ незаконно затягує терміни розслідування справи Писарука і Бахматюка, - рішення ВАКС

Адвокати підозрюваного колишнього першого заступника голови НБУ Олександра Писарука звинуватили НАБУ в умисному затягуванні розслідування справи по рефінансуванню VAB банку. Вищий антикорупційний суд задовольнив скарги захисту і скасував постанову НАБУ як незаконну.

Як передає "Українські новини", про це йдеться в рішенні ВАКС від 5 квітня 2021 року.

За інформацією адвокатів, НАБУ подало 10 однакових постанов про зупинення справи, щоб обійти норму закону про дозволені терміни досудового розслідування, адже інакше справу проти їхнього клієнта довелося б закрити за відсутністю будь-яких доказів. ВАКС постановив скасувати постанову від 10.03.2021 про зупинення досудового розслідування в провадженні щодо надання рефінансування НАБУ VAB банку. Це одна з тих 10 постанов.

Вони зазначили, що щоразу підставою зупинення провадження №0496 детектив зазначав, що вчинено всі можливі слідчі дії, але не отримано відповіді на запит про міжнародну правову допомогу від 15.12.2017, який стосувався руху коштів по рахунку ПАТ "ВіЕйБі Банк", відкритому у австрійському банку Meinl Bank AG.

П'яний киянин погрожував підірвати ЖЕК навчальною гранатою

П'яний чоловік погрожував співробітникам ЖЕКу навчальним корпусом гранати Ф-1. Він робить так не вперше: у 2017 році він вже погрожував підірвати лікарню. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

Інцидент стався в одному з ЖЕКів на Печерську. Поліцію викликали співробітники комунального підприємства.

"Чоловік перебував у нетверезому стані і не зміг пояснити свої дії. Відомо, що він вже притягувався до кримінальної відповідальності за аналогічний злочин. У 2017 році 54-річний фігурант погрожував підірвати лікарню на вулиці Підвисоцького", - розповіли в поліції

Вибухотехніки виявили, що співробітникам ЖЕКу він погрожував навчальним корпусом гранати Ф-1.

Чоловіка затримали, і тепер йому загрожує від 3 до 7 років за хуліганство. Суд відпустив його під особисте зобов'язання, ухваливши, що він повинен носити електронний браслет.

Водій плюнув в обличчя касирці заправки після прохання надіти маску

У Києві водій автомобіля Mazda на прохання касирки надіти захисну маску плюнув їй в обличчя і зник. Як повідомляє Київ оперативний, інцидент стався на автозаправці ANP на Харківському шосе, 68.

"На АЗС ANP на Харківському шосе, 68 заїхав водій на Mazda (AE2089CI). Коли дівчина-касир попросила надіти його маску - почав сперечатися, а потім нахабно плюнув їй в обличчя і втік. Сподіваюся, що швидко знайдуть", - пише в коментарі автор відео.
Коментарі
Додати коментар
Ваше ім'я*
Текст повідомлення*
ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ»

Новини по темі

Переглянути новини за період:Аналітика "УР"

Всі статті

Благодійні фонди України
Благотворительный Фонд
Благотворительный фонд «Запорука»
Берегиня життя
Благодійний фонд
Кошик добра
Фонд Рената Ахметова
Благодійний фонд
Подільська громада
Щаслива дитина
Пострадавшие дети войны
Тепло Добро